Facebook Google+ Twitter

Prawdziwy senator z fałszywym adresem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 16:39

Prokuratura w Rzymie wystąpiła do parlamentu o zgodę na aresztowanie fałszywego senatora. Jest nim pewien adwokat z Rzymu, który w kwietniowych wyborach kandydował z listy Włochów mieszkających za granicą. Naprawdę mieszka we Włoszech.

14 lutego tego roku, kiedy było już wiadomo, że rozpisane zostaną nowe wybory, mecenas Nicola Di Girolamo zgłosił swoją kandydaturę we włoskim konsulacie w Brukseli. Urzędnik nie poprosił go o żaden dokument, poprzestał na tym, co mówił sam adwokat.

Dopiero teraz, dwa miesiące po wyborach, ktoś zainteresował się świeżo upieczonym senatorem, który ani razu jeszcze nie był w swoim miejscu zamieszkania. Wystarczyła prosta kontrola, aby wyszło na jaw, że Di Girolamo podał w konsulacie nieistniejący adres. Na swoje nieszczęście, nie nauczył się go nawet na pamięć. Kiedy wezwano go do rzymskiej prokuratury, oświadczył, że mieszka w Brukseli, a nie w niewielkiej miejscowości na peryferiach stolicy Belgii. Prokurator nie miał już wątpliwości, że ma do czynienia z oszustem, którego jednak w tym momencie chroni immunitet.

Od sześciu lat Włosi mieszkający poza krajem mogą wybierać swoich parlamentarzystów: 12 deputowanych i 6 senatorów. Wygląda na to, że wszyscy poddani zostaną skrupulatnej weryfikacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.