Facebook Google+ Twitter

Prawie jak ćpanie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-10-17 11:19

Niepokojący i wręcz szokujący jest fakt otwarcia w Katowicach sklepu, w którym legalnie można zaopatrzyć się w środki odurzające. Za kilkadziesiąt złotych dostaniemy specyfiki, które wpływają na ludzki organizm podobnie jak narkotyki.

Choć otwarciu pierwszego takiego punktu w województwie nie towarzyszyła żadna kampania reklamowa, każdego dnia przychodzi tu ponad dwieście osób.

Właściciela sklepu, Michała Skowronka nie przestraszyły zapowiedzi rządu, który zamierza walczyć z tak zwanymi legalnymi narkotykami. Na listę substancji zakazanych trafi niebawem benzylopiperazyna, zwana też BZP, która działaniem przypomina amfetaminę. Sprzedawcy "dopalaczy" przygotowali się na taką ewentualność. Środki z BZP są wycofywane ze sklepów i zanim dojdzie do nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, której projekt został przyjęty na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, BZP już dawno zniknie z rynku. Będą inne środki, równie skutecznie symulujące działanie narkotyków. Substancje te są w Polsce sprzedawane w coraz większych ilościach i - niestety - jak najbardziej zgodnie z prawem.

Więcej przeczytasz na stronach Dziennika Zachodniego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.