Facebook Google+ Twitter

Prawie jak Open'er festival?

Już w sobotę na warszawskim placu Defilad odbędzie się Orange Warsaw Festival. Czy impreza dorówna gdyńskiemu Open'erowi i krakowskiemu Coke Live Festival?

Plakat promujący imprezę. / Fot. www.orangewarsawfestival.plMedia często alarmują, że w Warszawie nie dość dba się o organizację imprez kulturalnych. Trudno nie zgodzić się z takimi opiniami. Należy jednak zauważyć, że władze miasta starają się tę sytuację zmienić. W tym roku po raz pierwszy po dłuższej przerwie zorganizowano dużą sylwestrową imprezę. Nie skończyło się na 1 stycznia. Wrzesień ma stać się kolejnym punktem uzupełniającym białe plamy w warszawskim kalendarzu kulturalnym.

Władze Warszawy chcą, aby stolica pretendowała do prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury roku 2016. Orange Warsaw Festival ma być jednym z tych wydarzeń kulturalnych, które zbliżą miasto do zwycięstwa. Organizatorzy zapewniają, że nie skończy się na jednorazowej przygodzie. Festiwal ma stać się coroczną tradycją. Jeśli okaże się sukcesem, już za rok warszawiacy będą mieli wpływ na wybór gwiazd, które wystąpią na imprezie. Czas zabawy ma się wydłużyć do dwóch lub trzech dni. Część atrakcji zostanie przeniesiona do klubów, kin, muzeów.

Warszawa wreszcie będzie mogła konkurować w kwestii festiwali z innymi dużymi polskimi miastami. Do tej pory brylowała Gdynia ze swoim Open'erem, starał się też Kraków. Jaką broń wytacza Warszawa? Postawiono na sprawdzone zagraniczne gwiazdy. Zaśpiewa amerykańska wokalistka Kelly Rowland, która osiągnęła ogromny sukces z zespołem Destiny's Child. Wystąpi także Wyclef Jean, będący przez wiele lat liderem legendarnej grupy The Fugees. Nie zabraknie także takich zespołów jak Apollo 440 czy Teddy Bears.

Tadeusz Nalepa. / Fot. Wikipedia creative common http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Dni_Mikołowa_-_Tadeusz_Nalepa2.jpgNa drugiej scenie zaprezentują się polskie gwiazdy. Będą to występy w ramach dwóch projektów. Jednym z nich jest projekt Jana Bo (Jana Borysewicza) promujący płytę "W hołdzie Tadeuszowi Nalepie". Piosenki legendy bluesa zaśpiewają Kukiz, Piotr Cugowski, Piotr Nalepa, Darek Kozakiewicz (z zespołu Perfect), Jerzy Styczyński (z Dżemu), Maciek Silski i inni. Drugi projekt to "Cafe Fogg", który polega na przedstawieniu nowych aranżacji nieśmiertelnych przebojów Mieczysława Fogga. Usłyszymy między innymi piosenki „Ostatnia niedziela” i „Tango milonga”. W roli wykonawców wystąpią Mika Urbaniak, Marysia Sadowska, Paulina Przybysz, Ola Nieśpielak, Sławek Uniatowski oraz zespół Muzykoterapia.

Swój wkład w festiwal będą miały teatry. Wszystko dzięki projektowi Noc Teatrów Enter, wspólnej inicjatywie warszawskich niezależnych teatrów repertuarowych (Konsekwentny, Druga Strefa, Wytwórnia, Montownia, Polonia i Studio Teatralne Koło). Program obejmuje 15 spektakli. Wystąpi między innymi Krystyna Janda w przedstawieniu "Ucho, gardło, nóż". Wszystkie spektakle odbędą się po godzinie 17 w wymienionych teatrach, ale także w przestrzeni miejskiej, na placu Konstytucji i Dworcu Centralnym. Na wszystkie spektakle wstęp jest wolny.

Więcej informacji na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nie sądzę, że w tym przypadku chodzi o konkurowanie z hainekenem czy coke festiwalem, ani o zapełnianie luk kulturalnych stolicy(sic!)
raczej chodzi o promocje sieci orange...
i wszystko jest jasne jak piwo...
no, ale skład całkiem całkiem i zafriko... może nagłośnienie będzie lepsze niż na Stingu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.