Facebook Google+ Twitter

Prawie jak w Las Vegas

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-20 11:17

Naszemu miastu daleko jeszcze do rozświetlonych ulic Las Vegas, ale jesteśmy o krok bliżej. Tak, z lekkim uśmiechem na twarzy, mieszkańcy Sieradza komentują nowo powstałe telebimy przy ulicach miasta.

Są tylko 3, ale ich instalacja wzbudza wielkie zainteresowanie sieradzan. Czyje to? Co na nich będzie? Jak działają? Dziesiątki komentarzy i pytań. Śpieszymy odpowiedzieć na przynajmniej część z nich.

 / Fot. M.Spętany- Robi to całkiem niezłe wrażenie. Takie telebimy widziałem tylko w Łodzi, a tu w Sieradzu taka nowość, nie chciało mi się wierzyć jak o tym usłyszałem, więc przyszedłem tu i przekonałem się na własne oczy - komentuje na gorąco Adam, spotkany przez nas na placu Wojewódzkim.

Telebimu na DH Warta nie sposób nie zauważyć. Równie dobrze wyeksponowane są te na rogu ulicy Jana Pawła II i Alei Pokoju, oraz na budynku Galerii Sieradzkiej. Ekrany LED to własność dwójki młodych biznesmenów z Sieradza. Właściciele firmy Multiledia zainwestowali w tę technologię kilkaset tysięcy złotych.

- Nakłady finansowe były ogromne, ale duże zainteresowanie potencjalnych klientów jak i odbiorców tego przekazu każe nam sądzić, że taka inwestycja była u nas potrzebna. Coraz prężniej rozwijają się rodzime firmy, a co za tym idzie jest duże zapotrzebowanie na działania reklamowe, również z użyciem najnowszej technologii jaką są nasze telebimy - ocenia sytuację na rynku Marcin Deka z Multiledii.

Jak działa to "cacko"? Tysiące małych diod emituje kombinację kolorów; zielonego, czerwonego i niebieskiego. W ten sposób powstaje widoczny na ekranach obraz. Tym co widzimy na telebimach, steruje komputer. Spoty reklamowe wyświetlane są w odstępach kilku i kilkunastominutowych. Ekrany mogą wyświetlać obraz statyczny, jak i ruchome, wysokiej jakości wideo. Zastosowana technika sprawia, że obraz czytelny jest nawet
z odległości 100 metrów.

 / Fot. M.SpętanyNa ekranach LED pojawiają się reklamy firm z naszego regionu, ale i tych ogólnopolskich. Ta nowinka techniczna to również dobry nośnik informacji. Od 15 kwietnia na sieradzkich telebimach będzie pojawia się również informacja o akcji Skrzynia Czasu, prowadzonej przez redakcję Sieradz News.

Ekrany LED to urządzenia wysokiej klasy, które służą do przekazu informacji dla szerokiego grona odbiorców. Jak dotąd, jest to jedyna technologia która pozwala na emisję obraz z wysoką jakością oraz doskonałą widocznością dzięki zastosowaniu specjalistycznych diod LED. Technologia ta umożliwia dobrą widoczność treści również w pełnym oświetleniu słonecznym.

Autor: Marcin Spętany
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie sieradznews.tv

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.