Facebook Google+ Twitter

Prawie milion internautów obejrzało film o godzinie "W"

We wtorek do sieci trafił film "There is a city". Ponad minutowy obraz pokazuje, jak co roku Warszawa staje o godzinie "W". Widzowie na całym świecie są pod wrażeniem.

"There is a city" - godzina "W" w Warszawie. / Fot. printscreen z serwisu youtubeWe wtorek do sieci trafił film "There is a city". Ponad minutowy obraz pokazuje, jak co roku Warszawa staje o godzinie "W". Widzowie na całym świecie są pod wrażeniem.

Co roku 1 sierpnia o godzinie 17 w stolicy wyją syreny, ustaje ruch uliczny, w miejscu stają przechodnie. Setki tysięcy ludzi zatrzymuje się tam, gdzie akurat zastaje ich godzina "W". Każdy, kto chociaż raz znalazł się w tym momencie na ulicach pędzącego na co dzień miasta, musi być pod wrażeniem tego widoku i towarzyszącej mu atmosfery.

Dzięki pomysłowi Wojtka Jeżowskiego nagrania tego wydarzenia internauci na całym świecie mogą zobaczyć, jak warszawiacy (i nie tylko, bo w wielu innych miastach Polski również obchodzi się w ten sposób rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego) oddają hołd ofiarom Powstania '44. Nagrania zrobione w różnych miejscach stolicy w 2011 roku złożyły się na dynamiczny i nowoczesny obraz.

 / Fot. screenTuż przed północą 1 sierpnia na liczniku wyświetleń w serwisie youtube, w którym można zobaczyć film, było odnotowanych już prawie milion wyświetleń. Każda z tych osób zadała sobie pewnie pytanie, które widnieje także w napisach końcowych: "dlaczego to robimy?". Po odpowiedź autorzy odsyłają na strony Muzeum Powstania Warszawskiego.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.