Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32235 miejsce

Prawnicy YouTube badają sporne filmy propgandowe

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-07-20 19:41

Małgorzata Rigoli w oświadczeniu przesłanym do Wiadomości24.pl poinformowała, że prawnicy internetowego serwisu YouTube badają sprawę umieszczonych w nim nazistowskich filmów propagandowych.

Hitlerowskie filmy na YouTub stały się wiadomością dnia w Rzeczpospolitej / Fot. mat. własne - Rozumiemy, że to delikatny temat i szanujemy uczucia oraz opinie ludzi, których on dotyczy. Internet daje każdemu możliwości wypowiedzenia się i bycia usłyszanym. Zdarza się, że gdy ułatwiamy ludziom wyrażanie opinii w Internecie, niektóre treści mogą rodzić kulturowe i polityczne dyskusje - poinformowała w oświadczeniu przesłanym Wiadomości24.pl Małgorzata Rigoli, przedstawicielka serwisu YouTube.

- YouTube umożliwia swoim użytkownikom zgłaszanie treści, które według nich naruszają nasze zasady i warunki publikacji – i jeśli faktycznie tak jest – usuwamy niepożądane materiały. Gdy zachodzi podejrzenie, że treści umieszczone w serwisie mogą być niezgodne z prawem, kontaktujemy się z prawnikami w danym kraju. Wierzymy, że takie podejście zapewnia właściwą równowagę pomiędzy wolnością wyrażania się i respektowaniem prawa - można przeczytać w dalszej części oświadczenia.

W serwisie internetowym YouTube dostępne są nazistowskie filmy propagandowe z lat 1933-45. W czwartek Rada Etyki Mediów zażądała od osób odpowiedzialnych za YouTube w Polsce zajęcia stanowiska wobec tego zdarzenia. O sprawie napisała w czwartek "Rzeczpospolita". REM przypomniała, że polskie prawo zabrania upowszechniania propagandy nazistowskiej i antysemityzmu. "Jest to bardzo poważne wykroczenie moralne, naruszające główne zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów" - czytamy w oświadczeniu przesłanym w czwartek PAP.

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca ma obowiązek "zapewnić usługodawcy dostęp do aktualnej informacji o szczególnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z usługi świadczonej droga elektroniczną".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.