Facebook Google+ Twitter

Prawo do pomostówek utraci 700 tysięcy osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 17:17

Premier Donald Tusk powiedział, że nie ma możliwości przedłużenia obowiązujących zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Takiego przedłużenia domagają się przedstawiciele związków zawodowych.

W Warszawie trwają obrady prezydium Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno- Gospodarczych. Bierze w nich udział premier.

Przed spotkaniem przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek powiedział, że związkowcy chcą uczciwego dialogu. Nie chcą natomiast pozorowanych rozmów, kreowania pewnych argumentów i faktów, czy też podawania statystyk liczby spotkań w tej sprawie.

Ze związkowcami nie zgadza się Donald Tusk, który podkreślił, że rząd podczas wcześniejszych spotkań Komisji zgodził się na wiele ustępstw, dotyczących emerytur pomostowych. Dlatego premier nie rozumie żądań związkowców. Tusk przypomniał, że negocjacje w sprawie emerytur trwają od wielu lat. Dodał, że w trakcie rozmów rząd ustępował wszędzie tam, gdzie to miało sens i nie odwracał się do nikogo plecami.

Premier zaznaczył, że nie wszystkie grupy pracowników, które miały dotychczas możliwość wcześniejszego zakończenia aktywności zawodowej, będą dalej miały ten przywilej. Podkreślił, że nie broni interesu budżetu państwowego, ale poczucia elementarnego poczucia sprawiedliwości i przyzwoitości. Zdaniem premiera nie może być tak, że ludzie pracujący w bardzo ciężkich warunkach w jednych branżach będą przechodzili na emeryturę w normalnym wieku, a pracownicy innych branż będą korzystać z przywilejów, wywalczonych poprzez związki zawodowe.

Zgodnie z przyjętym już przez Sejm rządowym projektem, prawo do pomostówek utraci 700 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.