Facebook Google+ Twitter

Prawo drogowe wkracza na parkingi i osiedlowe uliczki

Jedziesz osiedlową uliczką z telefonem przy uchu, nie masz zapiętych pasów krążąc po parkingu przy hipermarkecie? Za takie wykroczenia od soboty 4 września możesz otrzymać mandat, bo prawo drogowe zaczęło obowiązywać także na drogach wewnętrznych.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Car_park,_Patrick_Street_and_Queens_Road,_Hurstville,_New_South_Wales_(2010-07-18)_03.jpgDo tej pory znaki na drogach wewnętrznych miały jedynie charakter porządkowy. Kierowcy, którzy nie zwracali na nie uwagi nie byli w żaden sposób karani. Prawo drogowe obowiązywało jedynie na drogach publicznych oraz tzw. strefach zamieszkania. Co w praktyce oznaczało, że policja nie mogła karać na przykład tych kierowców, którzy zajmowali miejsce przeznaczone dla inwalidów na parkingu pod hipermarketem - przypomina poranny.pl

Od dziś prawo drogowe obowiązuje także na drogach wewnętrznych i osiedlowych. Stróże prawa będą mogli egzekwować przepisy w ten sam sposób, jak na drogach publicznych bez względu na rodzaj drogi. Za każde naruszenie kodeksu drogowego będą mogli wystawić kierowcy mandat - czy to na osiedlu, czy na drodze gminnej, powiatowej czy na parkingu pod centrum handlowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kazimierz Kolebuk
  • Kazimierz Kolebuk
  • 06.09.2010 07:57

I tak powinno być - prawo to prawo. I dla wszystkich - szczególnie dla Jacka Kurskiego nagminnie i bezkarnie łamiącego przepisy ruchu drogowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.