Facebook Google+ Twitter

Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje swojego Palikota

Dokładnie 4 lata temu, po przegranych wyborach, Ludwik Dorn ze swoimi przyjaciółmi wystosował list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w którym domagał się demokratyzacji partii.

 / Fot. W24Wówczas Zbigniew Ziobro i jego ludzie w bardzo jednoznaczny sposób oceniali postawę "trzeciego bliźniaka". Pamiętam to jak dzisiaj, gdy Jacek Kurski mówił:
"Każda partia po przegranych wyborach potrzebuje czasu, aby wrócić na właściwe tory. Rozmawianie w tym trudnym dla nas momencie o naszej sytuacji za pośrednictwem nieprzyjaznym nam mediom jest ewidentnym szkodzeniem partii".

Wszystko wskazuje na to, że Jacek Kurski nie był przeciwny wyrzuceniu z partii polityków, którzy później założyli partię Polska XXI. Dzisiaj przyjaciel i szef frakcji, do której należy Kurski, Zbigniew Ziobro rozpętał podobną awanturę. A jednym z głównych postulatów byłego ministra sprawiedliwości jest - uwaga - demokratyzacja partii. Taką oto mamy zasady w polityce - słowa nie mają kompletnie żadnego znaczenia.

Można mówić, że Kaczyński to najlepszy kandydat na prezydenta, żeby kilka miesięcy później stwierdzić, że jest największym zagrożeniem dla idealnie funkcjonującej polskiej demokracji. Można mówić, że Palikot to pajac, który udaje mesjasza lewicy, po czym, gdy ten odnosi sukces zasilić jego ugrupowanie, plując na swoich byłych szefów oraz kolegów. Można nazywać swoich kolegów zdrajcami, aby następnie robić dokładnie to samo, co oni. W polityce można wszystko.

I nawet się nie zdziwię, jeżeli znienawidzony przez salon Zbigniew Ziobro, który był uosobieniem krwawego terroru kaczyzmu, teraz stanie się bohaterem - kolejnym niestrudzonym bojownikiem o demokrację. Nie takie cuda, żeśmy widzieli. Zresztą wysiłki Pana Zbyszka zostały docenione przez obiektywnych dziennikarzy. Tomasz Sianecki we wtorkowym "Szkle Kontaktowym" powiedział, że dzięki politykowi PiS nikt już nie pamięta o konflikcie Schetyny i Tuska. Ot, taki drobny szczegół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.