Facebook Google+ Twitter

"Prawo krwi", czyli w poszukiwaniu zaginionego ojca

Kulisy wojny w Wietnamie, tajemnicze działania CIA, zawiłe relacje amerykańsko-wietnamskie oraz trudna do rozwikłania kryminalna zagadka – tego można spodziewać się po najnowszej powieści Tess Gerritsen.

okładka / Fot. MiraWilly to młoda i atrakcyjna Amerykanka w dzieciństwie straciła ojca. Według oficjalnych ustaleń legendarny pilot Dziki Bill Maitland zginął w katastrofie samolotu podczas wojny w Wietnamie. Choć od tego czasu minęło 20 lat, Willy wierzy, że on wciąż żyje. W jej głowie kłębi się wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nigdy odnaleziono jego ciała, a jedyny świadek popełnił samobójstwo parę dni po wyjściu z niewoli? Kim był tajemniczy pasażer, który był na pokładzie?

Na prośbę umierającej matki, Willy wyrusza do Wietnamu, by poznać prawdę o ojcu. Wkrótce poznaje Guya Barnarda, pociągającego antropologa na usługach armii. Z początku jest mu nieufna, gdyż podejrzewa go o nieczyste intencje. Jednak szybko przekonuje się, że być może tylko on jest jej w stanie pomóc. Postanawiają więc działać wspólnie, by dojść do prawdy. Nie wiedzą, że grozi im przez to śmiertelne niebezpieczeństwo... Mimo że wojna w Wietnamie skończyła się ponad 15 lat temu, to pewne tajemnice są nadal pilnie strzeżone.

Tess Gerritsen przestawia świat, w którym nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Nic nie jest takie, jakie się wydaje na początku. Co więcej, nie istnieje coś takiego, jak zbieg okoliczności. Dlatego Willy i Guy szybko przekonują się, że mogą ufać tylko sobie. Ale czy ich spotkanie jest przypadkowe? A może ktoś nimi manipuluje?

Muszę przyznać, że to moja pierwsza przygoda z twórczością Gerritsen i na pewno nie ostatnia. Autorka potrafi zbudować napięcie, umiejętnie dozuje informacje, by jak najpóźniej czytelnik dowiedział się całej prawdy. Atutem powieści są nagłe zwroty akcji, która obfituje w pościgi, strzelaniny i ucieczki. Nie dziwi więc, że fabuła porywa czytelnika od pierwszych stron i tak pozostaje do samego końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dzięki Beato. Może się jednak skusisz na tę książkę, niekoniecznie musisz czytać w nocy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że nie ma nic złego w czytaniu lub pisaniu tego typu literatury, w której występują wątki kryminalne i romansowe. A wręcz przeciwnie, podziwiam osoby, które czytają, widać to choćby po bogatym słownictwie tych osób. Recenzja jest bardzo zachęcająca. Wiesz Weroniko, że mi to już nie grozi, że zarwę noc przy książce.. choć czasami o tym marzę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy czyta to, co lubi. Nie ocenia się ludzi po tym, co czytają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto z kim przystaje takim się staje... czy to zdrowe czytać takie książki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.