Facebook Google+ Twitter

Prawosławny tydzień w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-21 15:09

Od 20 do 24 maja Kraków gościć będzie festiwal XVI Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Podczas spotkań prezentowane są najlepsze zespoły chóralne, wykonujące muzykę sakralną prawosławia.

W roku 2009 po raz szesnasty odbyły się kolejne Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Podczas spotkań prezentowane są najlepsze zespoły chóralne wykonujące muzykę sakralną prawosławia. Wykonawcy to laureaci światowych festiwali, koncertujący w Europie i na całym świecie. Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną to jedyna, unikalna możliwość zetknięcia się z muzyką prawosławia w Krakowie, mającym tradycje prawosławne od tysiąca lat.

W czasie szesnastu edycji


wystąpiło ponad pięćdziesiąt zespołów reprezentujących różne style wykonania, programy i repertuar. Dom Kultury Podgórze miał zaszczyt zaprezentować krakowskiej publiczności zarówno zespoły o światowej renomie i sławie, jak również małe chóry parafialne, zachwycające publiczność autentyzmem wykonań. W ciągu ostatnich lat wytworzyła się w Krakowie bardzo liczna grupa melomanów, oczekująca z niecierpliwością na doroczną ucztę Muzyki Cerkiewnej. Z roku na rok spotkania z muzyką cerkiewną cieszą się coraz większą popularnością i frekwencją. Krakowskie spotkania odbywają się w najpiękniejszych świątyniach miasta.

Wśród wykonawców są laureaci Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w HajnówceChór Kameralny Capella Musicae Antiquae Orientalis

skupiający przedstawicieli różnych środowisk i pokoleń, ten poznański zespół specjalizuje się w muzyce cerkiewnej mistrzów rosyjskich XVIII-XX wieku (D.Bortnianski, M.Bieriezowski, A.Archangielski, M.Ippolitow-Iwanow, P.Czajkowski, S.Rachmaninow, P.Czesnokow) czy Karios jedyny w Polsce męski zespół wokalny, który w swoim repertuarze jednocześnie prezentuje piękne śpiewy cerkiewne oraz fragmenty liturgii ormiańskiej, gruzińskiej i greckiej.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.