Facebook Google+ Twitter

Prawy Sektor zapowiada zemstę

Po śmierci Ołeksandra Muzyczki pojawiły się słowa o zemście. Dmytro Jarosz wysuwa żądania i chce dymisji ministra spraw wewnętrznych. Władze sugerują akt samobójczy koordynatora Prawego Sektora.

Ołeksandr Muzyczko w Kijowie (z lewej) i w Czeczenii w 1994r. voltairenet; licencja: CC3.0 / Fot. voltairenetKilkanaście godzin po śmierci Ołeksandra Muzyczki (52l., znany jako Saszka Biały) swoje oficjalne stanowisko przedstawił Dmytro Jarosz. Lider skrajnie nacjonalistycznej partii "Prawy Sektor" określił działania szefa ukraińskiego MSW jako "kontrrewolucyjne." Domaga się bezwarunkowego posłuchania: "Żądamy natychmiastowej rezygnacji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, aresztowania dowódcy specjalnego oddziału policji Sokół i wszystkich odpowiedzialnych za to morderstwo." Wymaga informacji na temat pobytu i zdrowia innych zatrzymanych po strzelaninie we wsi Barmaki pod Równem. Chce by zapewniono im pomoc prawną. Wiadomo, że zatrzymano conajmniej trzech mężczyzn będących z Muzyczką i wpierw przewieziono ich do Kijowa na przesłuchanie.

Głowa większości prawicowego ultranacjonalizmu daje wyraźnie do zrozumienia, że ma dość sił i środków, by kontrolować znaczną część ukraińskiej polityki, a więc należy oczekiwać reakcji ze strony "Prawego Sektora." Koordynator PS w obwodzie równieńskim, Roman Kowal zapowiedział: "Zemścimy się na Arsenie Awakowie za śmierć naszego brata." Oficjalną wersję rozwoju wypadków w rejonie równieńskim nazwał "kłamstwem MSW." Twierdzi, że strzelano do człowieka, który miał związane ręce i nie mógł się bronić. Według niego miało miejsce "morderstwo na zamówienie."

MSW Ukrainy utrzymuje, że Muzyczko zginął w wyniku ran postrzałowych w czasie akcji wydziału zwalczania przestępczości zorganizowanej i milicyjnego oddziału specjalnego Sokół. Wiceminister spraw wewnętrznych Wołodymyr Jewdokimow oznajmił, iż Muzyczko podczas zatrzymania zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Dwie kule w jego ciele, z czego jedna znalazła się w sercu, były wystrzelone z broni posiadanej przez Muzyczkę. Jewdokimow sugeruje, że mogła to być śmierć przypadkowa lub desperacki akt uniknięcia pojmania przez milicję. Przyznał, że w chwili aresztowania wciąż żył. Minister Arsen Awakow zakomunikował, że zmarły przynależał do zorganizowanej grupy przestępczej. Nadmienił, że nie będzie żadnych ceregieli z uzbrojonymi bandytami: "Jeżeli jacyś bandyci grożą ministrowi, to wyzwanie przyjmuję i gotowy jestem przyjąć dowolne wyzwanie, dlatego że takie jest moje stanowisko." Starannie rozróżnia prawdziwych patriotów, którzy chronią dom od przestępców z niezarejestrowaną bronią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A Polacy Pajdą na odsiecz- szlakiem historycznym=mają USA,Watykan tyle świętych-huzia..na Wschopd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj odbył się pogrzeb Muzyczki, a przedstawiciel "Prawego Sektora", Aleksander Pantiukow, wygłosił następujące oświadczenie:
"Dzisiaj chowamy naszego lidera, Aleksandra Muzyczkę, który został okrutnie zamordowany przez pododdział specjalny "Sokół". To kolejny raz dowodzi, że nie zmieniliśmy systemu. Do władzy doszli ci sami malwersanci. A teraz mają jeszcze krew na rękach, krew naszego lidera, krew nacjonalisty i patrioty, który walczył o to, żeby Ukraińcy żyli lepiej."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno rząd Batkiwszcziny i Swobody życzył sobie jego zgonu, a wyrok wykonała SB Ukrainy, mordując pojmanego rannego Biełoho. Podobno Dmytro Jarosz jest drugi na tajnej liście śmierci. Każda rewolucja pożera własne dzieci (jako historyk znam tylko jeden wyjątek), ale kończy się to z reguły właśnie wojną domową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby to wszystko nie skończyło się wojną domową na Ukrainie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.