Facebook Google+ Twitter

Prawybory: Komorowski apeluje do Sikorskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-13 17:19

Bronisław Komorowski zaapelował do Radosława Sikorskiego o to, by obaj politycy zagłosowali na siebie wzajemnie w prawyborach w PO. Marszałek Sejmu spotkał się w Warszawie ze swoimi zwolennikami i przyjaciółmi.

Marszałek Komorowski podkreślił, że na końcu wyścigu o partyjną nominację powinna być deklaracja o wzajemnym wsparciu. Zarazem Bronisław Komorowski zaproponował ministrowi spraw zagranicznych rozwiązanie w kwestii głosownia. Jego zdaniem wspólna deklaracja obu polityków o oddaniu głosu na kontrkandydata byłaby podkreśleniem jedności Platformy. Dodał, że niedobrze jest wstrzymywać się od głosu, a nie wypada głosować na siebie.

Bronisław Komorowski powiedział również, że zgodzi się na debatę prawyborczą tylko jeśli zostanie ona przeprowadzona w klubie parlamentarnym PO. Podkreślił, że takie rozwiązanie zaproponował swojemu rywalowi Radosławowi Sikorskiemu. Wcześniej minister dyplomacji zaapelował podczas zjazdu lokalnych działaczy PO w Bydgoszczy o zorganizowanie debaty telewizyjnej kandydatów tej partii na prezydenta. Zdaniem ministra, instytucja prawyborów ma wiele zalet, a debata jest koniecznością.

Podkreślił, że kandydaci Platformy powinni zostać w takiej debacie przetestowani, ponieważ później w kampanii wyborczej czekają ich starcia z kandydatami innych ugrupowań.


Jednak zdaniem Komorowskiego debata wewnętrzna gwarantowałaby spokojniejszy przebieg i większą neutralność niż telewizyjna. Zaznaczył przy tym, że prawybory to jeszcze nie kampania wyborcza. Odrzucił tym samym zarzut posłanki PiS Grażyny Gęsickiej, że rozpoczął już swoją kampanię.

Kandydata na prezydenta Platformy Obywatelskiej poznamy pod koniec marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.