Facebook Google+ Twitter

Prawybory kosztowały 600 tys. złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 08:08

Platforma Obywatelska wydała na rywalizację Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego trzy razy więcej, niż planowała - ponad 600 tysięcy złotych - ustaliła "Rzeczpospolita".

To niemal roczny wpływ z darowizn i składek członków i sympatyków całej partii. Specjaliści oceniają jednak, że ta inwestycja zwróciła się z nawiązką.

Jak podkreśla socjolog doktor Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego, gdyby policzyć czas antenowy, za jaki PO musiałaby zapłacić za obecność w mediach swojego kandydata, kwota byłaby wielokrotnie większa. Także poseł Platformy Marek Wójcik określa prawybory jako "złoty interes". "To ekonomiczny strzał w dziesiątkę. Ogromne zainteresowanie, niewielkim kosztem" - podkreśla polityk.

Jak pisze "Rzeczpospolita", PO wydała 200 tysięcy na wydanie i kolportaż gazetki partyjnej "POgłos", w której była między innymi karta do glosowania, a także na ulotki i wysyłkę materiałów do członków ugrupowania. Tyle samo kosztowała organizacja spotkań Sikorskiego i Komorowskiego, a 150 tysięcy złotych - organizacja finałowej gali w auli Politechniki Warszawskiej. 50 tysięcy - wcześniejsza debata polityków.
Szczegóły w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.