Facebook Google+ Twitter

Prawybory w PO: Komorowski wygrywa z Sikorskim 68,5 do 31,5

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-27 11:13

Bronisław Komorowski został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta. W partyjnych prawyborach uzyskał poparcie 68,5 procent członków PO, którzy wzięli udział w głosowaniu. Marszałek Sejmu pokonał Radosława Sikorskiego. Minister spraw zagranicznych otrzymał 31,5 procent głosów.

 / Fot. Paweł Supernak /PAP Podczas konwencji PO w Warszawie Bronisław Komorowski nie krył zadowolenia z wyników głosowania. Mówił, że prawybory były eksperymentem i wielką niewiadomą, co wynika z ich precedensowego charakteru. Marszałek Sejmu podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w prawyborach, tym którzy oddali na niego głos i tym którzy uczestniczyli w przedwyborczych debatach.

Ponad połowie członków Platformy nie chciało się głosować

Zwycięzca prawyborów dziękował również przegranemu - Radosławowi Sikorskiemu. Mówił, że walka była prawdziwa, ale, jak to ujął, prowadzona szlachetnymi metodami.

Bonisław Komorowski podkreślał, że prezydentura to wielkie wyzwanie. Dodał, że ma ona służyć dogonieniu przez Polskę krajów "starej" Unii Europejskiej.

Zdaniem zwycięzcy prawyborów, Polsce potrzebny jest prezydent zdolny do wyznaczania celów ogólnonarodowych i ogólnopaństwowych.Prezydent taki, który jednoczy społeczeństwo wobec najważniejszych i najpiękniejszych zadań.

O głosy członków partii walczyli Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Do udziału w głosowaniu uprawnionych było około 46 tysięcy działaczy Platformy Obywatelskiej.

Oficjalnie poparcia Bronisławowi Komorowskiemu udzielili między innymi wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, minister kultury Bogdan Zdrojewski, Julia Pitera oraz minister zdrowia Ewa Kopacz. Swój głos na niego odda też co najmniej dwóch wiceprzewodniczących klubu parlamentarnego - Janusz Palikot i Grzegorz Dolniak. Do tego dochodzi list poparcia, który na ręce marszałka złożyło 36 parlamentarzystek PO.

Z kolei poparcie dla Radosława Sikorskiego zadeklarowali już minister finansów Jacek Rostowski, Jarosław Gowin, Andrzej Biernat oraz europosłowie - Sławomir Nitras, Krzysztof Lisek i Bogusław Sonik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.