Facebook Google+ Twitter

Prawybory w PO w rosyjskich mediach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 10:58

Rosyjska gazeta "Wremia Nowostiej" pisze o zapowiedzianych przez Platformę Obywatelską prawyborach, które mają wyłonić kandydata tego ugrupowania na prezydenta. - Takiego głosowania w historii polskiej polityki jeszcze nie było - stwierdza gazeta.

"Wremia Nowostiej" pisze, że po zapowiedzi premiera Donalda Tuska rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich w kampanii wyborczej pojawiła się intryga. Teraz wewnątrz samej Platformy Obywatelskiej trzeba znaleźć drugiego popularnego polityka, który może rywalizować z obecnym prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Rosyjski dziennik pisze, że w PO ujawniło się dwóch silnych polityków. Oceniając marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego gazeta pisze, że jest on uważany za polityka "przewidywalnego i zdolnego do kompromisu". Poza tym ma dłuższy staż partyjny w PO od Radosława Sikorskiego. Opisując szefa polskiego MSZ autor publikacji twierdzi, że Sikorski bywa "niedyplomatycznie ostry". Informuje, że minister porównywał projekt Gazociągu Północnego do paktu Ribbentrop - Mołotow i wzywał do zburzenia stojącego w centrum Warszawy prezentu Stalina, czyli Pałacu Kultury i Nauki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.