Facebook Google+ Twitter

Precedens to ci godny, czy nikczemny ?

Jakże tu dziecinie ufnej, a niewinnej - ostatnie wydarzenia jasnogórskie zreferować ? Cóż rzec, by na drogę satanizmu, lub innej zgryzoty nie popchnąć?

Syn mego znajomego jest właśnie na etapie "Potopu". Dziwne z niego dziecko, jakby konserwatywne nieco, a w dzisiejszych czasach z pewnością niecodzienny to okaz, bo i książki czyta i jakby coś z nich rozumiał. W każdym razie zapytania w temacie swych lektur ma liczne, rozmaite, a i kłopotliwe czasem. Kolega to po nocach i samokształcenie uzupełnia, by na całkowitego jełopa w błękitnych oczętach latorośli nie wypaść.

Jednakże to, co trącające molem książkowym pacholę wykoncypowało onegdaj, to warte studiów uniwersyteckich, ech, co ja gadam, profesury z prawa humoris causa, a i to za mało.

Chłopię bowiem, pana Sienkiewicza prozą ku pokrzepieniu dogłębnie przesiąknięte, wiadomości jakoweś w telewizji obejrzało, w internecie wiedzę wzbogaciło i ufnie jak młode kaczę, ojca jęło molestować, czy owa to Jasna Góra, co to ją pan Kmicic pospołu z przeorem Kordeckim bronił, to ta sama co ją latoś niejaki Rydzyk, redemptorysta zresztą, tak niepoczciwie spostponował.

Zafrasował się kolega mój wielce, w głowinę aż do krwi serdecznej podrapał, bo i cóż miał dziecięciu swemu rodzonemu oznajmić ? Skłamać grzech i nieetycznie jakoś, prawdę wyjawić jeszcze gorzej, nerwica jakaś albo i satanizm może się przyczepić, gdy wyzna tak z zaskoczenia, że to duchowni, moralne autorytety przecież tak niecnie się w odwiecznym miejscu kultu rozporządzają.

Cóż, i frasować się jest czym, i chyba nawet nad wyraz niemożebnie. Precedens bowiem, a może i nowa religijna tradycja nam się, na oczach naszych zdumionych, na jasnogórskim stoku narodziła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Słusznie prawisz panie Pawle. A dziecie bystre nad podziw, oby ino w klechy nie poszło interes wietrząc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wykreśliłem to z tekstu, po kołysce, bo uznałem, że to nawoływanie do buntu. Dzięki więc serdeczne za uzupełnienie i współbrzmienie w temacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się , pora łeb urwać hydrze, Panie Pawle:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

cóż za retoryka! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.