Facebook Google+ Twitter

Precedensowy wyrok: za pobicie kibic dostanie odszkodowanie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-03-27 07:43

Radosław K. otrzyma odszkodowanie za pobicie podczas piłkarskich derbów ŁKS - Widzew w 2004 roku.

Mężczyzna doznał poważnego urazu przegrody nosowej i do dziś odczuwa tego skutki. W piątek Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia przyznał mu 10 tys. 526 zł odszkodowania i zadośćuczynienia. Pieniądze wypłaci PZU, z którym ŁKS miał podpisaną umowę.

- To precedensowy wyrok - komentuje radca prawny Bartłomiej Dyba-Bojarski, pełnomocnik poszkodowanego.

Zdaniem sądu, w ramach imprez masowych, jakimi są mecze piłkarskie, organizator powinien zapewnić porządek i ochronę na stadionie. Jeśli tak się nie dzieje, to ofiary pobić mogą domagać się odszkodowania.

- Podczas meczu Radosław K. był bity i kopany po całym ciele - mówiła sędzia Anna Domarecka, uzasadniając wyrok, który jeszcze nie jest prawomocny. - Dokonała tego grupa kibiców, którzy byli pijani i czuć od nich było zapach marihuany. Poszkodowany doznał złamania przegrody nosowej. Ponadto podarto mu kurtkę. Sprawców pobicia nie wykryto i sprawa została umorzona.

Sędzia Domarecka wyjaśniła, że na zasądzoną kwotę składają się: 10 tys. zł zadośćuczynienia oraz 526 zł odszkodowania - m.in. za leki przeciwbólowe i za dojazdy do placówek medycznych. Biegli orzekli, że z powodu pobicia pan Radosław doznał 5-procentowego uszczerbku na zdrowiu.

Poszkodowany nie przybył do sądu na ogłoszenie wyroku, bowiem - jak wyjaśnił jego pełnomocnik - zatrzymały go obowiązki służbowe.


Agnieszka Jasińska, Wiesław Pierzchała
Czytaj więcej: http://lodz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.