Facebook Google+ Twitter

PreCOP w Warszawie

W Hotelu Hyatt Regency w Warszawie w dniach 2-4 października 2013 roku odbyła się konferencja PreCOP, wydarzenie poprzedzające szczyt ONZ w sprawie zmian klimatu - COP19.

Konferencja COP / Fot. archiwum Menu GroupPoświęcone zmianom klimatu PreCOP było nieformalnym spotkaniem delegacji rządowych i przedstawicieli biznesu. Podczas wydarzenia dyskutowano o najistotniejszych sprawach związanych z odnawialnymi źródłami energii.

W obecnym okresie konieczna jest dyskusja na temat spraw kluczowych w zakresie fotowoltaiki oraz przekazanie wiedzy, która pozwoli na sprawne poruszanie się w tym obszarze, a także rozmowy o współpracy z innymi źródłami odnawialnymi. Podczas trzydniowych obrad rozmawiano przede wszystkim o oczekiwaniach co do kształtu nowego porozumienia klimatycznego, sposobu finansowaniu działań adaptacyjnych do zmian klimatu, a także możliwościach zwiększenia udziału biznesu w działania redukcyjne.

Na PreCOP obecny był Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, zrzeszający firmy chcące inwestować w fotowoltaikę i dostrzegające korzyści ze stosowania odnawialnych źródeł energii, które dzięki współpracy z klastrem będą mogły być efektywnie wdrażane.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Klastra OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie na PreCOP 19 / Fot. archiwium Menu GroupW wydarzeniu uczestniczył Bogdan Węgrzynek, Prezes OKIP i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

Należy podkreślić ważne w zakresie zielonej energii zaangażowanie Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i zespołu klastra zajmującego się ochroną środowiska, w tym odnawialnymi źródłami energii. Klaster OKIP obecnie bierze czynny udział w międzynarodowym projekcie regulacji Dunaju.

Podczas bardzo ciekawych sesji z udziałem przedstawicieli biznesu zostało wyrażane zainteresowanie udziałem w sprawach związanych z regulacjami dotyczącymi OZE oraz podjęciem przyszłych działań w zakresie rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii.

Zaproszeni na PreCOP zostali przedstawiciele około 40 państw oraz z całego świata, zarówno kraje emitujące najwięcej CO2, jak i małe wyspiarskie państwa, najbardziej zagrożone negatywnymi zmianami klimatu. W wydarzeniu uczestniczyli delegaci m.in. z Chin, Francji, Korei Południowej, Japonii, Danii, Barbados, Fiji, Nauru, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. W PreCOP uczestniczyli również reprezentanci światowego biznesu oraz organizacji biznesowych.

Kolejnym krokiem w rozmowach klimatycznych będzie Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu - COP19, którą Polska będzie gościć na Stadionie Narodowym w dniach 11-22 listopada 2013 roku i zawierający się w nim Segment Wysokiego Szczebla - High Level Segment 19-22 listopada.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.