Facebook Google+ Twitter

"Precz z komuną!". 400 osób przed domem generała Jaruzelskiego

Dziś 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Przed domem generała Wojciecha Jaruzelskiego zgromadziło się ok. 400 osób, domagających się osądzenia przywódcy. Skandowali hasła: "Precz z komuną".

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPrzed domem na warszawskim Mokotowie w nocy zgromadziło się ok. 400 osób, domagających się osądzenia przywódcy i rozliczenia oprawców.

Manifestacja trwała godzinę. Zgromadzeni odśpiewali patriotyczne pieśni i ułożyli krzyż ze zniczy na znak pamięci ofiar. Skandowali przy tym hasła "Precz z komuną" oraz "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę".

Generał nie widział zgromadzenia, ponieważ od kilku dni przebywa w szpitalu. Manifestanci uważają, że zły stan zdrowia nie zwalnia go z obowiązku odpowiedzenia za swoje czyny. "Wojciech Jaruzelski ma czas i zdrowie, by bywać na imieninach, a nie ma zdrowia i czasu, by pojawić się w sądzie i odpowiedzieć za swoje zbrodnie" - stwierdził Kornel Morawiecki, przywódca Solidarności Walczącej.

13 grudnia 1981 roku na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wprowadzono w Polsce stan wojenny. Zniesiono go dopiero 22 lipca 1983 roku. W czasie stanu wojennego SB zamordowało kilkadziesiąt osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

a co to za ugrupowanie Solidarność Walcząca to jakieś podziemie czy jak? ciekawe z kim oni tak walczą chyba z własnymi ułomnościami

Komentarz został ukrytyrozwiń

walczą z tą komuną i walczą zapomnieli o czymś czy co? śmieszni ludzie co oni chcą od generała że co niby generał to ta komuna co tan tak ryczą jak niewydojone krowy w południe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodzi Amerykanie zwykli na jałowe pytanie "co u ciebie słychać" odpowiadać "SSDD", czyli same shit - different day.

W tym przypadku mamy do czynienia z SSDY - same shit, different year.

Zgadzam się z przedmówcą, że zapalczywie domagający się "sprawiedliwości" Prawdziwi Polacy powinni iść rozliczać swoich okrągłostołowych oprawców na Wiejską 4. Zresztą, w porównaniu z co poniektórą dziczą tam obecnie urzędującą, to Jaruzelski jeszcze reprezentuje jakiś poziom intelektualny i klasę. SB przynajmniej dobierało towarzyszy, którzy mieli choć cień szansy wcisnąć dobry kit na wizji czy jako-tako wypaść przed Breżniewem. Nasi rodacy współcześnie są już natomiast na tyle durni i bezkrytyczni wobec swoich włodarzy, że kariera polityczna dla wszelkiego rodzaju miernot stoi otworem. Potem oczywiście ci sami, którzy na nich głosowali, dziwią się, że Sejm to jeden wielki cyrk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze nie tak dawno pod takim artykułem była dyskusja i szarpanina aż pióra leciały. Zmęczenie materiał jak widać. Na nic ogromna waga, lege artis sporządzony tekst i wzorcowe otagowanie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie to obserwowałem na przestrzeni lat w czasie głosowań. Natomiast młodsi mogą popatrzeć na głosowanie Pawlaka i Kargula, których przedstawiać nie trzeba. Tam jest "kawa na ławę" o sposobach i motywach podejmowania decyzji wyborczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2013 11:12

Marek, a słyszałeś takie powiedzonko "za komuny było lepiej" albo "za komuny to przynajmniej było dobrze"? Ja wielokrotnie. Ci, którzy tak gadają idą potem do urny wyborczej i stawiają krzyżyk przy nazwisku z listy PiS, czyli partii "antykomunistycznej", partii która urządza takie szopki co roku.

Analizowanie sposobu myślenia i postępowania Polaków to jak zastanawianie się, czy kalafior ma mózg - niby przypomina, niby ma takie prążki, ale czy myśli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamordowali, ale przecież już kilka razy przepraszali... Rok w rok ta sama szopka. Ba! Nawet wcale nie przeszkadzało to milionom ludzi wybrać ponownie do koryta w demokratycznej Polsce "odpady" po najlepszym ustroju świata, podobno już naprawionych socjaldemokratów...

Do kogo teraz pretensje i żale?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie będą bywali ci" katokatolicy" gdy Jaruzelski umrze?Jak znam życie to na pewno pójdą na cmentarz.!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.