Facebook Google+ Twitter

Precz z "zielonymi" eko-torbami!

Kto z nas nie widział na ulicy fali zielonych ekologicznych toreb na zakupy, może czuć się szczęściarzem. Idea zacna lecz na dłuższą metę uderzająca w nawet najmniej wymagające poczucie estetyki.

 / Fot. "Dziennik Łódzki"Hegemonii zielonych toreb na polskich ulicach postanowiła sprzeciwić się krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl) przy wsparciu firmy Big Star. Jak? Ogłosiła Konkurs na projekt Ekotorby.

Powszechnie znane “greenbagi”, opanowały w zeszłym roku polskie ulice, wypierając tym samym jednorazowe i szkodliwe dla środowiska torebki foliowe, stając się dla nich doskonałą alternatywą. Zrobiliśmy krok w stronę ratowania planety, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? W niejednej kobiecej szafie znajdziemy nie tylko piękne torby, ale i masę dodatków. Cały czar misternie budowanego wizerunku może prysnąć za sprawą zielonego potworka z wystającą jarzynką spod pachy. Czas na stylowe torby na zakupy.

W konkursie wystartować może każdy pod warunkiem, że do dnia 15 stycznia na adres Krakowskich Szkół Artystycznych przyśle trzy wykonane przez siebie projekty. Organizatorzy szukają pomysłów prostych, ale genialnych. Ekotorba ma być łatwa w produkcji, przyjazna środowisku naturalnemu oraz oczywiście atrakcyjna wizualnie. Czas bowiem skończyć z wizerunkiem siermiężnych toreb, które oprócz tego, że są ekologiczne nie mają użytkownikom nic więcej do zaoferowania.

Zwycięzca otrzyma możliwość odbycia stażu w firmie Big Star, a być może także realizacji swojego projektu w seryjnej produkcji. Oprócz tego własną nagrodę przyzna portal 4Girls.pl.

Konkurs ma być częścią dwudniowego projektu Ekofashion Weekend realizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Projekt ten zakłada organizację warsztatów przerabiania ubrań oraz spektakularnego Junk Fashion Show - pokazu recyklingowego, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Pełny regulamin konkursu dostępny będzie na www.ksa.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 18:31

duży plus za propagowanie deuniformizacji narzucanej nam przez zielonych a moda na torbę "na zakupy" jest po pierwsze zdecydowanie bardziej przekonująca niż siłowe narzucanie a po drugie ładniejsza wizualnie.
Każda torba wielokrotnego użytku jest na równi "ekologiczna" co te zielone gdyż cała różnica pomiędzy "foliówką" a "zieloną" polega nie na materiale ale na wielokrotności użycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2008 18:36

Zgodnie z koleżanką powyżej uważam, że Big Star będzie chciał jeszcze podnieść swoja pozycję rynkową, ale trochę z innej strony. Tym bardziej, że przez konferencję COP14 w Poznaniu problem ochrony środowiska stał się jeszcze bardziej głośny. Udział Big Stara w takim konkursie to obra metoda marketingowa a także sposób na pokazanie, że i temu producentowi bliska jest dbałość o środowisko i walka z jego zagrożeniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Proszę mi wybaczyć, ale wiara w to, że Big Star chce działać pro-ekologicznie, nie wydaje mi się zbyt rozsądna."
A mi się wydaje, że z punktu widzenia marketingowo-PRowego, to świetna opcja, by ukazać swoją firmę jako świadomą zagrożeń, które czychają na naszą planetę i przy okazji wrzucić gdzieś tam swoje logo. Wszystko tak naprawdę leży w rękach osób, które te torby będą projektować i osób, które będą przeprowadzały ewentualną 'selekcję'.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jasne, że w dzisiejszym świecie kazdy chce sie wyrozniac. jezeli mozna miec "modna" torbe powiedzmy oryginalną, odróżniającą się, a przy tym wspierać ekologię - to co w tym złego. czy będą w podobiznach mansona czy atomówek to wybór ludzi. środowisko zapamięta tylko i aż ich NIEszkodliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Zielone torby nie są wcale bardzo brzydkie. Są PRZEDE WSZYSTKIM NIEWYGODNE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę mi wybaczyć, ale wiara w to, że Big Star chce działać pro-ekologicznie, nie wydaje mi się zbyt rozsądna. Poza tym nie wierzę, że ich torby będą działały inaczej niż marketingowo na rzecz firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zielone ekotorby może i do najładniejszych nie należą, ale każdemu podoba się coś innego, każdy jest inny i każdy zasługuje na swoją torbę na zakupy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją rolę informacyjną już spełniły, większość ludzi miała z nimi styczność, jeżeli nie za sprawą supermarketów to choćby bilbordów reklamowych. Idea jest znana, zdąrzyła się już niejako "zazębić" z przeciętnym Kowalskim. Gdyby pomysł fikuśnych toreb narodził się wraz z ideą, wtedy racja - nikt nie zauważyłby ich sensu, przepływ informacji byłby ograniczony. Teraz możemy pozowlić sobie na urozmaicenie, dać wybór. Jeden lubi zielone, drugi czerwone. Swoją drogą kto powiedział, że nie będą działały informacyjnie? Może nowy design nie będzie tylko różowy z koralikami, a wniesie ze sobą coś nowego i zostanie równie dobrze przyjęty co znane nam już 'greenbagi'?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu, jak zamierzasz pomóc za pomocą fikuśnych toreb, które nie mają informacji po co one są? Jak zamierzasz pokazać ludziom sens tych toreb jeśli nie będą one jednolite i nie będą działały informacyjnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.