Facebook Google+ Twitter

Precz, złodzieje!

Krawężniki zapchane samochodami sprawiają, że nie ma jak się dostać z jezdni na chodnik. A kiedy już się przycupnie na krawężniku, między tymi samochodami, jest się faktycznie traktowanym jak złodziej.

Około godz. 14.30, jechałam rowerem ulicą Lwowską i natknęłam się na jadącą w przeciwnym kierunku karetkę pogotowia. Pędziła na sygnale błyskowym, niezbyt szybko, ale oceniłam, że jeśli przyspieszy, może mnie potrącić. Ostrożnie schowałam się z moim rowerem między zaparkowane na krawężniku samochody. No bo oczywiście stały tak gęsto, że na sam chodnik nie mogłam się dostać.

Za chwilę dobiegł mnie wrzask z ostatniego piętra wysokiej kamienicy: "Ej, młody [sic! Widać ta osoba niewiele widziała], co się opierasz o samochód?!" Podniosłam głowę ze zdziwieniem, bo jako żywo, o żaden samochód się nie opierałam. Czujna straż obywatelska była jednak pewna, że przychwyciła niedoszłego złodzieja. Na nic zdało się argumentowanie, że to tylko przymusowy przystanek "z winy karetki". Straż czuwa. Dumna straż obywatelska może teraz zwołać zebranie wspólnoty mieszkaniowej, wymóc na straży miejskiej śledztwo, a następnie udzielić wywiadu poczytnemu pismu o tym, jak mieszkańcy wspólnie działają przeciwko czarnym typom. Przypomniała mi się opowieść koleżanki, jak jakaś organizacja pozarządowa, podobno chroniąca dzieci, "czuwała" w ten sam sposób. Tylko że oni zapukali do cudzego mieszkania, gdy dziecko krzyczało, bo tata mył mu włosy, a ono nie lubiło szamponu. Sytuacja została wyjaśniona, niestety, na niekorzyść organizacji. Ale i tak na antenie radia chwalili się potem udaną interwencją.

Straż czuwa. W zasadzie dobrze, że ktokolwiek czuwa. Ja przez kierowcę cennego auta nie mogłam wejść z rowerem na chodnik. Najgorsza jest obojętność.

Najwięcej lajków na Facebooku:
Sylwia Segin o coach movie, psychologii i redaktorstwie filmowym
Dancing Poznań 2011. "Tańcząc, wyrażam siebie". Wywiad z uczestniczką
Odnaleziono wrak "SS Gairsoppy". Na pokładzie największy skarb w historii
68. Rajd Polski. "Zawieszone" zwycięstwo Kajetanowicza. Zdjęcia


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.