Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14431 miejsce

Prędkość zabija!

Pomimo wielu czynności mających zapewnić bezpieczeństwo, na naszych drogach dochodzi do coraz to nowych tragedii.

Wraki samochodów są świadectwem tragedii, która się tu rozegrała. / Fot. Henryk KokotDziś w miejscowości Pawłowice w województwie śląskim, na trasie DK-81, około godziny 15.00 doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu Daewoo Lanos i busa marki Mercedes, przewożącego pracowników jednej z pobliskich firm. Policja z Pszczyny bada jeszcze na miejscu przyczyny tragedii i zabezpiecza ślady niezbędne do odtworzenia przebiegu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń, które poczynił sierż. szt. R. Mroziewicz z KPP Pszczyna, wynika, że kierujący samochodem Daewoo z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na pas zieleni pomiędzy jezdniami, a następnie po najechaniu na barierę oddzielającą pasy ruchu jego samochód został wyrzucony w powietrze i upadł kilkanaście metrów dalej, bezpośrednio przed nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód Mercedes. Kierowca Lanosa niestety nie przeżył tego wypadku, a siedmiu pracowników firmy wracających busem po pracy do swoich domów trafiło do pobliskich szpitali. Straszny widok i porażająca tragedia. / Fot. Henryk Kokot

Właściciel firmy której pracownicy ucierpieli w wypadku będzie miał trudności z wykonaniem zleconych prac w terminie, w jednej chwili bowiem większość jego załogi stała się niezdolna do pracy. Ich leczenie i rehabilitacja potrwa zapewne kilka tygodni.

Na miejscu pracują jeszcze ekipy straży pożarnej, gdyż konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu do cięcia karoserii i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Z powodu wypadku ruch na drodze odbywa się tylko jednym pasem do czasu usunięcia rozbitych pojazdów i zabezpieczenia śladów.
Niech ta tragedia będzie przestrogą dla tych wszystkich, dla których pośpiech milszy jest od bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg.
Bariera zadziałała, jak katapulta. Efekty widać w oddali... / Fot. Henryk Kokot

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Liczby podające ilość śmiertelnych wypadków w Polsce są tak przerażające, że każdy artykuł na ten temat jest cenny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryk widać, że jesteś mocny w takich relacjach ...więcej takich relacji ku przestrodze !!!!! 5*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego też ja nie napisałem, że przyczyną wypadku była prędkość, ona najprawdopodobniej była przyczyną śmierci kierowcy. Gdyby bowiem "złapał kapcia", czy zasłabł przy mniejszej prędkości, to nawet gdyby doszło do wypadku nie byłby on tak tragiczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryku, tak ale podałem przykład zjazdu na pas rozdzielający.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku, jestem rzeczoznawcą w dziedzinie rekonstrukcji wypadków drogowych. Żeby pofrunąć 40 -50 metrów, trzeba się "trochę" rozpędzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby zjechać na pas zieleni rozdzielających drogę, nie trzeba jechać bardzo szybko. Wystarczy "złapać kapcia", zasnąć, zasłabnąć, dostać zawału i przyczyny można wymieniać bez końca. Co by nie było przyczyną wypadku to i tak szkoda ludzi. Wyrazy współczucia dla rodzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zalewie wiadomosci i komentarzy o tematyce "pogrzebowo-politycznej" , przechodza niezauważalnie wiadomości o codziennych tragediach; wyrastaja po nich setki nowych krzyzy przy drogach i pozostają setki osieroconych rodzin.
Czy my, jako obywaytele, znajomi znajomych, kuzyni, koledzy i przyjaciele robimy cokolwiek, aby przypominac ludziom, jeżdżącym samochodami o tym, że smierc zabiera nie tylko innych - że może skosic nas?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.