Facebook Google+ Twitter

Prehistoryczna jaskinia Heidensteinhöhle w Albstadt

Na terenie Jury Szwabskiej jest wiele znanych jaskiń z czasów prehistorycznych. Heidensteinhöhle jest natomiast małą, ale ciekawą jaskinią znajdującą się na zboczu Góry Wołowej (Oksenberg 902 m.p.p.m.) w Albstadt (Badenia-Wirtembergia).

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wejście do jaskini - w piękny słoneczny dzień majowy. Choć nie jest ona tak bardzo znana jak np. Hohle Fels, gdzie w 2008 r. znaleziono figurkę Wenus sprzed 35 - 40 tys., jest jednak miejscową atrakcją. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Wejście do jaskini - w piękny słoneczny dzień majowy. Choć nie jest ona tak bardzo znana jak np. Hohle Fels, gdzie w 2008 r. znaleziono figurkę Wenus sprzed 35 - 40 tys., jest jednak miejscową atrakcją. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Sławek Urzykowski
Panie Sławku, to są skały wapienne. Cała Jura Szwabska zbudowana jest z wapieni. Miło mi, że podobają się Panu moje fotki jaskini. Ja też zawsze zbieram kamyczki, oczywiście te, które można.

@ Izo, trzymam Cię za słowo... i póki co, pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z zainteresowaniem oglądam wejście do jaskini i zastanawiam się, jaki to może być kamień, wapienny ? Ma ciekawą budowę warstwową, ale i piaskowiec posiada podobne warstwy... Lubię zwiedzać takie jaskinie i staram się podnieść pamiątkowy kamyk, ale nie wszędzie można. Podobają mi się te foteczki. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe fotki ! Podobne jaskinie znajdują się na Teneryfie na El Teide, jak znajdę czas napisze o tym, zdjęcia mam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.