Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

249 miejsce

Prehistoryczne koleiny demolują teorię ewolucji

Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi znajduje się tuż pod naszymi nosami. Znana i popularna wyspa kryje w sobie sekrety, o których wiedzą nieliczni, a które podważają całą historię naszej cywilizacji. Mowa o Malcie.

koleiny Cart ruts na Malcie / Fot. David SchwalkMalta jest niezwykle atrakcyjnym miejscem urlopowym. Na leżącą zaledwie 90 km na południe od Sycylii wyspę samolot z Londynu leci nieco ponad trzy godziny. Jej popularność owocuje ekonomicznymi połączeniami kilku tanich linii lotniczych. Wysyp hoteli i miejsc noclegowych niweluje dodatkowo koszt pobytu. Duża konkurencja w gastronomii zapewnia różnorodność kuchni i jej wyjątkowo atrakcyjną, jak na europejskie warunki, cenę. Dla brytyjskiej Polonii miłym zaskoczeniem będzie ruch lewostronny i dwa krany w łazience. Językiem urzędowym oprócz maltańskiego, jest również angielski. Kropką nad “i” jest przynależność państwa do strefy Schengen.

Malta jest jednym z najdalej wysuniętych na południe miejsc Europy. Leży w strefie afrykańskiej tuż przy 35 stopniu szerokości geograficznej północnej. Na podobnej szerokości znajduje się Cypr, grecka Kreta, irański Teheran, czy osławione z syryjskiej wojny Aleppo. Dla porównania Warszawa, czy moje Bedford leżą na stopniu pięćdziesiątym drugim. Wyspę okalają ciepłe wody Morza Śródziemnego. Obfitują one w niezwykle bujną i kolorową faunę i florę, przy czym przejrzystość wody jest jedną z najlepszych na świecie i przekracza miejscami pięćdziesiąt metrów. Morze wokół nie jest głębokie. Pomiędzy Maltą i pobliskim Gozo znajduje się jedna z najpiękniejszych raf koralowych świata. Podwodny raj uzupełniają niezwykle liczne podmorskie jaskinie i groty. Ceny wypożyczenia akwalungu, bądź wzięcia udziału w zorganizowanym nurkowaniu, są jednymi z najniższych w Europie.
Mapa wyspy / Fot. Wikipedia
Amatorzy sportów wodnych mają do dyspozycji całe spektrum aktywności. Są skutery, narty i rowery wodne, szybkie łodzie motorowe, katamarany. Można polecieć za motorówką na spadochronie, bądź materacu. Trudno o atrakcje, których na Malcie by nie było. Na lądzie czekają rowery, skutery, czy nawet samochody sportowe. W niedalekim akwaparku urlopowicze mogą popływać z delfinami, czy obejrzeć życie morskie bez konieczności zanurzania się.
Wioska Popaya na Malcie / Fot. Wikimedia Bazylika Matki Bożej z Góry Karmel / Fot. Wikimedia Świątynia megalityczna na Malcie / Fot. Wikimedia Pozostałości maltańskiej cywilizacji / Fot. Wikimedia Wnętrze jednego z pomieszczeń Hypogeum / Fot. Wikimedia Jedna z czaszek w muzeum w Valletcie. / Fot. Muzeum Narodowe Malta Śródziemnomorskie Clapham Junction / Fot. Wikimedia Jaskinie Misraħ Għar il-Kbir / Fot. Wikipedia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chyba jeden z najdluzszych tekstow opublikowanych w tym portalu a jednak czyta się z zainteresowaniem od poczatku do konca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo rozumiem, co ma artykuł wspólnego z "demolowaniem teorii ewolucji".
Raczej dotyczy chronologii zdarzeń.
Jest mnóstwo dowodów na to, że oficjalnie nam sprzedawana chronologia zdarzeń na Ziemi nie trzyma się przysłowiowej kupy.

Ale co to ma wspólnego z teorią ewolucji?
Teoria ewolucji próbująca wyjaśnić zjawisko rozwoju życia na Ziemi od "a" do "z" - jest również co najmniej karkołomna. Ale to nie zmienia faktu, że samo zjawisko ewolucji jest faktem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezwykle ciekawy tekst i chyba lepiej by się miał w dziale "podróże" , bo tu mało kto zagląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.