Facebook Google+ Twitter

Preikestolen, czyli spojrzenie w przepaść

Preikestolen to jeden z najbardziej znanych klifów na świecie. Skalna ściana wznosi się 604 metry nad malowniczym Lysefjordem.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Moja ciekawość zaspokojona, efekt zaskakujący, serdecznie dziękuję.
-gra-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjaśniam więc to, co wydawało mi się oczywiste: na zdjęciu nr 6 widać lustro wody Lysefjordu i fragment Preikestolen. Fotka wykonana pionowo ze skraju klifu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na skrawku papieru zapisałam nr 6 z pytajnikiem. Potem zapomniałam o tej szóstce, gdyż końcówka była coraz ciekawsza. Poza tym u mnie galeria ciągle jest "w ruchu" i trzeba sporo cierpliwości, by wreszcie obejrzeć nieruchomy obraz.
Zatem...mea culpa, ale szóstka nadal mnie intryguje.

Odnośnie jakości nie zmieniam zdania, gdyż ostrość jest potraktowana po macoszemu i irytuje bardziej niż przepalone chmury - rozumiem, nie dało się mieć słońca ani z boku ani z tyłu - natomiast widoki i owszem, są świetne, lecz to dzieło Przyrody a nie fotografa. [bez złośliwości, z przymrużeniem oka]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała galeria poświęcona jest Preikestolen, co widać w tytule. Na fotce nr 10 jest właśnie ten klif. Ambona nie straciła swojego uroku, gdyż nadal odwiedza ją ok. 200 tysięcy turystów rocznie. W rankingu Lonely Planet znajduje się wśród dziesięciu najciekawszych punktów widokowych na świecie. Co do jakości zdjęć - o gustach się nie dyskutuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norwegia jest fascynująca, a jej przyroda - szczególnie fiordy - zapierają dech. Wielka szkoda, że fotki tego nie oddają. Z powodu ich złej jakości trudno domyślić się, co pokazuje szczególnie Fot.10 (przydałaby się info), a też i sama "ambona" straciła swój urok skali światowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne zdjęcia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.