Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34825 miejsce

Premia za konfidenta w nowym regulaminie nagradzania policjantów

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-25 06:55

Nawet tysiąc złotych premii może dostać policjant, który zwerbuje największą liczbę tzw. osobowych źródeł informacji, czyli konfidentów.

 

Dodatkowe pieniądze czekają też na funkcjonariuszy, którzy wykażą się większą niż inni skutecznością w poufnym zdobywaniu ważnych, z punktu widzenia policji, informacji. Takie m.in. postanowienia zawiera nowy regulamin premiowania policjantów, który trafił wczoraj do wszystkich jednostek podległych Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi.Fot. Express Ilustrowany

- Kryteria nagradzania policjantów są precyzyjne. Chcemy zachęcić ich do bardziej wydajnej pracy - mówi mł. insp. Jarosław Wołoszyński, komendant miejski policji w Łodzi.

A jest o co walczyć. Tylko w tym roku pula nagród wynosi 2 mln zł. W przyszłym ma być jeszcze większa. Premie najczęściej dostają policjanci z sekcji zabezpieczenia miasta (pełnią służbę w czarnych uniformach), policyjni wywiadowcy oraz funkcjonariusze operacyjni z sekcji do walki z przestępczością samochodową. W tym roku niektórzy z nich byli nagradzani nawet kilkanaście razy!

- Funkcjonariusz, który złapie przestępcę na gorącym uczynku, zwykle otrzymuje około 400 zł. Chcemy jednak podnieść poprzeczkę. Teraz będziemy płacić nawet dwa razy więcej, ale tylko tym policjantom, którzy wykażą się inicjatywą w ujęciu sprawcy i tak udokumentują zdarzenie, że będzie to skutkowało przedstawieniem mu zarzutów - wyjaśnia mł. insp. Wołoszyński.

Do tej pory zdarzało się, że nagradzano policjantów, którzy "zatrzymywali" przestępców w rzeczywistości schwytanych np. przez przechodniów.

Zgodnie z nowym regulaminem, na dodatkowe pieniądze mogą liczyć również funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, którzy zrealizują więcej niż ich koledzy spraw zakończonych wniesieniem do sądów aktów oskarżenia. Raz na kwartał mają być również nagradzani komendanci trzech komisariatów, osiągających najlepsze wyniki w zwalczaniu przestępczości. Jeśli otrzymają premię, zwiększona zostanie też pula pieniędzy na nagrody dla ich podwładnych. Najlepsi funkcjonariusze dostaną również nagrody z okazji święta policji i na koniec roku.

(em)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy pomyślano o opcji - policjant otrzymuje nagrodę, ale po procesie okazuje się, że człowiek nie jest winny albo więcej - został wmanewrowany przez kogoś, np. policję?
Takie przypadki bywały także w urzędach skarbowych - wzięto nagrody za dobrą ściągalność podatków, a potem okazywało się, że kary trzeba płacić i zwracać niesłusznie pobrane podatki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.