Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

40 miejsce

Premier Beata Szydło przyjmie dziś dymisję nowego komendanta?

Leciały kolejne policyjne głowy. W powietrzu wisiało pytanie, kto następny do cywila, gdy rano na pasku pojawiała się sensacyjna informacja: Komendant główny Policji insp. Zbigniew Maj odchodzi ze stanowiska.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPortal tvn24.pl. uważa, że decyzja ma związek z pomawianiem nowego szefa Policji o rzekome przestępstwa. Inna stacja podaje, że odejście może być pokłosiem tajnej operacji z udziałem policjantów z Biura Spraw Wewnętrznych.

Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl za dymisją może kryć się śledztwo, które jest prowadzone w Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi. Rozpoczęło się już przed kilkoma miesiącami, kiedy pakiet materiałów przekazało prokuraturze policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych.

Dotyczą one czasów, gdy Zbigniew Maj był policjantem Centralnego Biura Śledczego.

Insp. Maj powiedział Radiu ZET, że "jest pomawiany o różne sprawy sprzed kilkunastu lat. Jest przedmiotem rozgrywki Biura Spraw Wewnętrznych Policji i innych służb. Chce w spokoju wyjaśnić sprawy, o które jest od dwóch miesięcy pytany".

 / Fot. Archiwum PolicjiOkoło godziny jedenastej przewidziana jest konferencja prasowa z udziałem insp. Zbigniewa Maja podczas której  / Fot. Archiwum Policjiprawdopodobnie poda motywy swej decyzji.

Przypomnijmy, insp. Maj zaledwie od 11 grudnia 2015 r. był komendantem głównym Policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.