Facebook Google+ Twitter

Premier Cameron daje prymat chrześcijaństwu?

Głowa rządu brytyjskiego, David Cameron, przełamał polityczne tabu ostatnich lat. W wystąpieniu z okazji 400-lecia wydania Biblii Króla Jakuba, wezwał do uszanowania chrześcijańskiej tożsamości Wielkiej Brytanii.

Premier Cameron otworzył oksfordzkie spotkanie, upamiętniające rocznicę przetłumaczenia tekstów biblijnych na język angielski. "Wielka Brytania jest krajem chrześcijańskim i nie powinna obawiać się kultywowania i poszanowania wartości chrześcijańskich" - przekonywał polityk - "przeciwnie, w oparciu o nie powinna przeciwstawić się moralnemu upadkowi kraju".

Wyraźnie nawiązując do "londyńskich zamieszek", Cameron zauważył, że powiedzenie "żyjmy i dajmy żyć innym" zbyt często zmieniało swoje znaczenie na "rób co ci się podoba".

"Biblia przyczyniła się do ukształtowania wartości, które określają nasz kraj" - mówił. "Rzeczywiście, jak Margaret Thatcher powiedziała kiedyś: jesteśmy narodem, którego ideały są oparte na Biblii".

Lider torysów przestrzegał przed obojętnością na zło: "pasywna tolerancja wobec niemoralnych zachowań, wpłynęła na skalę zamieszek w sierpniu, mataczenia w działalności banków a także na działalność różnych terrorystów spod znaku islamu".

"Jedną z najpoważniejszych lekcji zamieszek ubiegłego lata jest to, że mamy stanąć w obronie naszych wartości, jeśli chcemy zmierzyć się z tempem upadku moralnego, który ma miejsce w części naszego kraju w ostatnich kilku pokoleniach."

Na koniec swojego wystąpienia, dodał: "Jesteśmy krajem chrześcijańskim i nie powinniśmy się tego obawiać".

Brytyjskie media podkreślają, że wypowiedzi premiera rządu Wielkiej Brytanii, nawiązujące do religii i chrześcijaństwa są czymś w wyjątkowym.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.