Facebook Google+ Twitter

Premier Chin po 25 latach przerwy znowu z wizytą w Polsce

Ogromne i bogate, zasobne finansowo Państwo Środka zaczyna się interesować Polską. Poszukując miejsc korzystnych dla inwestoró, w wizytą do Polski przyjechał premier Chin. Spotka się na rozmowach z premierem i prezydentem, a także z polskimi szefami biznesu.

Do Polski przyjechał z pierwszą od ćwierćwiecza wizytą, premier Chin, Wen Jiabao. Przywitany uroczyście przez premiera Tuska rozpoczyna dziś popołudniu dwudniową oficjalną wizytę w naszym kraju. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że szef chińskiego rządu zatrzyma się u nas o jeden dzień dłużej, niż planowano. Trzeciego dnia chce zwiedzić Kraków i hitlerowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

Premierowi Państwa Środka towarzyszy kilku ministrów: komisji rozwoju narodowego, handlu, minister i wiceminister w Urzędzie Polityki Planowania oraz wiceminister spraw zagranicznych. Przyjechało także ponad 300 biznesmenów chińskich, którzy chcą badać możliwości inwestowania w kraju nad Wisłą. W trakcie przewidzianego programem na około godzinę dwustronnego spotkania - premierzy Polski i Chin - będą rozmawiać, m.in. o sprawach gospodarczych, w tym wymianie handlowej i chińskich inwestycjach w Polsce.

Podczas rozmów premierzy poruszą, oprócz spraw gospodarczych – pisze gazetaprawna.pl, także kwestie związane z rozwojem polsko-chińskiego dialogu politycznego, współdziałania pomiędzy regionami, współpracy kulturalnej i naukowo-akademickiej, w tym stwarzania możliwości dla chińskiej młodzieży odbywania studiów na polskich uczelniach. Ponadto – zgodnie z programem spotkania – odbędą rozmowy na temat Unii Europejskiej, w tym głównie sytuacji gospodarczej w strefie euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.