Facebook Google+ Twitter

Premier Czech zarzuca Sarkoziemu protekcjonizm gospodarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 20:58

Premier Czech zarzucił francuskiemu prezydentowi protekcjonizm gospodarczy. Mirkowi Topolankowi nie spodobała się wypowiedź Nicolasa Sarkozy'ego dotycząca przenoszenia produkcji z Francji do Czech.

Chodzi o wywiad telewizyjny, w którym francuski prezydent mówił o planowanym wsparciu rodzimego przemysłu samochodowego i zwiększaniu inwestycji, by zapobiec delokalizacji. Nicolas Sarkozy powiedział, że chce uniknąć sytuacji, w której kolejna fabryka przenosi się do Czech. "Jako premier tego kraju nie widzę w tym nic złego" - odpowiada Mirek Topolanek.

W specjalnym oświadczeniu czeski premier napisał, że to jest dobrowolna decyzja każdej firmy, korzystającej z zasad wspólnego rynku. Podkreślił, że próba wykorzystania kryzysu finansowego do wprowadzenia różnych form protekcjonizmu jest zagrożeniem - uniemożliwi pobudzenie europejskiej gospodarki i podkopie zaufanie inwestorów.

Mirek Topolanek odpowiedział ostro i zdecydowanie. Nie jest tajemnicą, że Czesi źle reagują na komentarze francuskiego prezydenta. Nicolas Sarkozy a w ślad za nim cała francuska prasa krytykuję czeskie przewodnictwo, że nieudolnie radzi sobie z koordynacją działań w walce z kryzysem gospodarczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.