Facebook Google+ Twitter

Premier Donald Tusk wręczył nominacje do Rady Gospodarczej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 10:49

Premier Donald Tusk wręczył akty powołania członkom nowo utworzonej Rady Gospodarczej. W skład gremium mającego doradzać szefowi rządu wchodzą ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu.

Szef rządu powiedział, że zadaniem Rady jest przedstawianie praktycznych i nierutynowych rozwiązań problemów gospodarczych. Donald Tusk zaznaczył, że praca tego gremium będzie niezależna od rządu.

Według założeń jego członkowie mają recenzować politykę gospodarczą Rady Ministrów. Donald Tusk zaznaczył, że gremium będzie - jak to określił - "intelektualną konkurencją" dla resortów, zajmujących się w rządzie finansami i gospodarką.

Przewodniczący Rady Jan Krzysztof Bielecki jest przekonany, że nowo powołane gremium tworzą kompetentni i niezależni fachowcy. Były premier zaznaczył, że każdy członek Rady będzie mógł wyrazić swój prywatny pogląd na dany problem gospodarczy.

Po odebraniu nominacji członkowie Rady, pod przewodnictwem byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, zbiorą się na pierwszym oficjalnym posiedzeniu.

Podstawowym zadaniem Rady będzie przedstawianie premierowi niezależnej opinii na temat bieżących i planowanych działań rządu. Członkowie Rady będą sugerować praktyczne i dające się wdrożyć rozwiązania w dziedzinach, które uważają za istotne dla gospodarki i obywateli.

Premier powołał do rady: prezesa PZU Andrzeja Klesyka, prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK SA Mateusza Morawieckiego, głównego ekonomistę Reiffeisen Bank Polska SA Jacka Wiśniewskiego, profesorów Dariusza Filara, Witolda Orłowskiego, Ireneusza Krzemińskiego i Aleksandrę Wiktorow oraz dr Bogusława Grabowskiego i dr Małgorzatę Starczewską-Krzysztoszek, a także Jacka Wiśniewskiego. Koordynacją prac Rady Gospodarczej zajmie się nowo powołany podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Jasser.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.