Facebook Google+ Twitter

Premier Donald Tusk z wizytą w Stalowej Woli

W piątek 26 października premier Donald Tusk oraz minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak odwiedzili Hutę Stalowa Wola.

 / Fot. stalowemiasto.pl Wizyta premiera oraz ministra obrony narodowej rozpoczęła się od pokazu strzelania z armato-haubic KRAB amunicją bojową na poligonie w Burdzach, obok Stalowej Woli. Ważnym punktem wizyty było spotkanie z zespołem ds. działań, mających na celu wsparcie Huty Stalowa Wola S.A., w dyrekcji naczelnej Huty Stalowa Wola. Ostatnim punktem tej wizyty było zwiedzanie Centrum Produkcji Wojskowej i konferencja prasowa – informuje serwis StaloweMiasto.

Wspólny wysiłek się opłacił

Podczas konferencji prasowej premier wspominał kilkuletnią walkę o przywrócenie Huty Stalowa Wola do dawnej świetności. Nie była to lekka sprawa i jak do tej pory nie udało się doprowadzić zakładu do dawnej świetności. Nie obyło się bez wyrzeczeń, które najbardziej odczuli zwykli pracownicy zakładu zbrojeniowego. Zwolnienia z pracy i obniżki pensji były ciężkim doświadczeniem dla zatrudnionych, ale poświęcenie zaczęło się opłacać.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę po trzech latach znowu być w tym miejscu, szczęśliwy nie dlatego, żebym sądził, że wszystko jest idealne. (…)Mówię o szczęściu i satysfakcji, bo wtedy kiedy spotykaliśmy się tutaj, w tym najbardziej krytycznym dla Huty momencie, podejmowaliśmy wspólnie wysiłek. Prezes Trofiniak, działacze związkowi, przedstawiciele rządu, ale przede wszystkim załoga, bo od was zależało tak naprawdę najwięcej- wspólny wysiłek, żeby Hutę uratować. To był taki moment, że wydawało się, że lada chwila zakład padnie. Od tego momentu podjęliśmy wspólne wysiłki, żeby Hutę uratować.

To był czas sporów, to były różne koncepcje, wszyscy też uczyliśmy się takiego nowego modelu, jaki na końcu udało się wypracować przy pomocy państwa, pomocy, która polegała i na kredytach, i na bezpośredniej pomocy finansowej, ale także na restrukturyzacji. Wiem, że ta restrukturyzacja była dla wielu ludzi bolesna. To nie jest tak, że uratowanie Huty odbyło się bez strat, m.in. jeśli chodzi miejsca pracy, ale w takich trudnych momentach innego wyjścia nie ma. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim pracownikom Huty za to, że ten najtrudniejszy okres przetrzymali
 – mówił premier Donald Tusk. 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.