Facebook Google+ Twitter

Premier Grecji: Moja ojczyzna to "laboratorium oszczędności UE"

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat przyszłości Grecji. Premier Tsipras przedstawił swoje punkt widzenia na kryzys z perspektywy Greków.

Kiedy premier Grecji, Alexis Tsipras wchodził na sale, dało się słyszeć "buczenie" oraz "gwizdy" wśród europosłów. To jednak nie Tsipras musiał się tłumaczyć przed Parlamentem Europejskim / Fot. Пресс-служба Президента России, Wikipedia Commons, CC SA 3.0przeszkodziło mu przedstawić swoich racji.

- To dla mnie wielki zaszczyt wystąpić w Parlamencie Europejskim. Naród Grecji powiedział zdecydowane "nie" podczas niedzielnego referendum. Jednak chcę podkreślić, że zdecydowana decyzja narodu greckiego nie oznacza zerwania z Europą. Jest to jasny sygnał mówiący o tym, że Europa będzie albo demokratyczna, albo będzie trudno jej przetrwać - mówił w Parlamencie Europejskim premier Grecji, Alexis Tsipras.

Europosłowie oczekują przedstawienia wiarygodnego programu naprawczego. Czy premier Tsipras zdąży przedstawić plan?

- Negocjacje greckiego rządu z partnerami mają na celu zagwarantowanie poszanowania. Biorę na siebie odpowiedzialność, co działo się w ciągu piecu miesięcy, od kiedy jestem premierem kraju, ale nie minionych pięciu lat. Chcę państwa zapewnić, że naród grecki dokonał wielu starań i poświeceń. Moja ojczyzna stała się "laboratorium oszczędności" - mówił Tsipras.

Chcemy uwolnić się od drogi donikąd. Dążymy do porozumienia, które zagwarantuje wyjście z kryzysu, żeby było widać światło w tunelu. Osoby pracujące oraz emeryci nie są w stanie znieść dodatkowych wyrzeczeń. Trzeba znaleźć jakąś inną drogę - zakończył grecki premier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.