Facebook Google+ Twitter

Premier i jego świąteczne orędzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 20:16

Premier wygłosił wieczoem orędzie do narodu, nadane przez Telewizję Polską i Polskie Radio. Donald Tusk powiedział, że jednym z głównych zadań jego rządu jest realizacja programu solidarności pokoleń.

Program ten ma polegać na zapewnieniu godziwych warunków Polakom po 50 roku życia, oraz zagwarantować młodym równe warunki startu w dorosłe życie. Szef rządu podkreślił, że jednym z priorytetów jego gabinetu jest doprowadzenie do takiej sytuacji, w której najmłodsi będą mieć zapewnione takie warunki rozwoju, jakie mają ich równieśnicy w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej. Inwestowanie w młode pokolenia ma doprowadzić również do kolejnego skoku cywilizacyjnego naszego kraju. Aby tak się stało, trzeba najpierw zagwarantować dzieci i młodzieży prawo do ciepłego posiłku - zaznaczył premier.

Donald Tusk zapowiedział również, że na podstawie przeprowadzonych badań rozpoczęty zostanie program walki z przemocą, której ofiarami padają najmłodsi. Dodatkowo uruchomiony został program "Boisko w każdej gminie", który przy współudziale władz lokalnych jest wdrażany w życie. Szef rządu zapewnił, że pierwszych kilkaset nowocześnie wyposażonych boisk powstanie jeszcze w tym roku.

Zdaniem szefa rządu bardzo ważne jest przeprowadzenie rewolucji informatycznej w polskich szkołach, tak aby wszyscy uczniowie mieli dostęp do zasobów Internetu. Donald Tusk zapowiedział, że w tej sprawie powołany został specjalny zespół, który opracuje program "Dostęp do komputera dla każdego ucznia" - co wyrówna szanse dzieci z rodzin biednych i bogatych.

Premier przypomniał również, że jego gabinet stworzył dla osób, które ukończyły 50 rok życia, program ich powrotu na rynek pracy. Szef rządu zaznaczył, że przy przygotowywaniu programu reprywatyzacji przewidziana została rezerwa emerytalna, która ma zagwarantować - jak to określił - "godziwe" emerytury. Donald Tusk przypomniał również, że do Sejmu trafił projekt ustawy, która miałaby zwolnić emerytów i rencistów z obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.