Facebook Google+ Twitter

Premier i prezydent po spotkaniu z Obamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 17:30

Prezydent Lech Kaczyński zaprosił do Polski amerykańskiego przywódcę Baracka Obamę. Prezydent oraz premier Donald Tusk spotkali się z Obamą w Pradze. Wcześniej w czeskiej stolicy odbył się szczyt Unia Europejska-Stany Zjednoczone.

Lech Kaczyński wyjaśnił, że podczas rozmowy poruszone zostały wszystkie najważniejsze tematy, między innymi tarczy antyrakietowej i i związanych z nią zobowiązań obu stron. Spotkanie dotyczyło również polityki klimatycznej i jej charakteru. Prezydent podkreślił, że Barack Obama był znakomicie przygotowany do rozmowy.

Lech Kaczyński zaprosił też Baracka Obamę do Polski, na razie nie ustalono jednak konkretnego terminu. Jak dodał, w obecnych warunkach ekonomicznych uwaga amerykańskiej administracji i prezydenta Obamy jest skierowana przede wszystkim na walkę ze skutkami kryzysu.

Donald Tusk powiedział, że Polska i Stany Zjednoczone będą budować wspólną strategię działania przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze.Na konferencji po spotkaniu polskiego prezydenta i premiera z Barackiem Obamą, Donald Tusk podkreślił, że Warszawa i Waszyngton mają podobny stosunek do sprawy ochrony klimatu.

Szef rządu zwrócił uwagę, że gospodarka amerykańska, podobnie, jak i polska w dużym stopniu opierają się na węglu, dlatego też interesy obu krajów są pod tym względem zbieżne.

Konferencja klimatyczna w Kopenhadze odbędzie się w grudniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.