Facebook Google+ Twitter

Premier i prezydent rozmawiali o sytuacji w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-09 12:38

Premier Donald Tusk poinformował w Gdańsku, że podjął zabiegi na rzecz spotkania szefów rządów Unii Europejskiej ws. Gruzji. Na razie ma to być konferencja telefoniczna, a w przyszłym tygodniu miałoby dojść do spotkania bezpośredniego.

Premier po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim powiedział, że "Polska będzie tym państwem, które będzie zabiegało o większą aktywność Unii w kwestii konfliktu rosyjsko- gruzińskiego".

Lech Kaczyński i Donald Tusk ustalili, że pozostaną w stałym kontakcie w sprawie wydarzeń w konflikcie rosyjsko-gruzińskim. W tym celu ma powstać specjalny zespół, w skład którego wejdzie m.in. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i Jacek Cichocki z Kancelarii Premiera.

Według premiera, w Gruzji przebywa obecnie od 150 do 200 Polaków, przede wszystkim są to turyści. Donald Tusk poinformował, że prezydent Lech Kaczyński poleciał do Warszawy na rozmowę z szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim ws. sytuacji w Gruzji, a wieczorem może dojść o kolejnego spotkania w Gdańsku premiera z prezydentem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.