Facebook Google+ Twitter

Premier i prezydent ślą do Niemiec kondolencje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-11 20:29

Po strzelaninie w niemieckiej szkole pod Stuttgartem premier złożył kondolencje Kanclerz Niemiec Angeli Merkel, a prezydent wystosował depeszę kondolencyjną do prezydenta Niemiec Horsta Koehlera.

Premier Donald Tusk złożył kondolencje Kanclerz Niemiec Angeli Merkel w związku ze strzelaniną w szkole w okolicach Stuttgartu.

"Poruszony do głębi wiadomością o tragicznych wydarzeniach w szkole w Albertville w Winnenden, pragnę przekazać na ręce Pani Kanclerz wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich ofiar tragedii, a także dla całego Narodu Niemieckiego, przeżywającego chwile smutku i bólu" - napisał premier w depeszy kondolencyjnej.

Prezydent Lech Kaczyński również wystosował depeszę kondolencyjną - do prezydenta Niemiec Horsta Koehlera, w związku z tragedią w niemieckiej szkole pod Stuttgartem.

W depeszy Lech Kaczyński napisał, że z głębi serca, w imieniu całego Narodu Polskiego i własnym wyraża smutek i składa na ręce niemieckiego prezydenta wyrazy głębokiego współczucia. Zapewnił, że w tych bolesnych chwilach łączy się w smutku i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar. Wszystkim rannym życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

W 27-tysięcznym miasteczku Winnenden pod Stuttgartem były uczeń zastrzelił 15 osób. Zabójca został zastrzelony przez policję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.