Facebook Google+ Twitter

Premier i prezydent spierają się o nominacje ambasadorskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 16:58

Dopiero co ucichł spór o wybór sekretarza generalnego NATO, a znów iskrzy na linii Pałac Prezydencki - Kancelaria Premiera. Tym razem konflikt dotyczy nominacji na ambasadorów. Lech Kaczyński wstrzymuje się z wydaniem sześciu ambasadorom listów uwierzytelniających.

"Dziennik", który podał tę informację twierdzi, że prezydent obawia się, że zagrożona jest nominacja dla Anny Fotygi. Była minister spraw zagranicznych ma objąć placówkę przy ONZ.

Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Krzysztof Lisek z Platformy Obywatelskiej poinformował, że przesłuchanie minister Fotygi przed komisją odbędzie się w przyszłym tygodniu. Poseł zaznaczył, że opinia komisji nie jest wiążąca dla prezydenta. Krzysztof Lisek nie rozumie, skąd to zamieszanie, skoro procedura już się rozpoczęła.

Z kolei poseł PiS Jacek Kurski uważa, że teraz łatwo można sprawdzić, kto wywołuje konflikt między prezydentem i premierem. Skoro jest zgoda na Annę Fotygę, a ta nominacja z niezrozumiałych przyczyn się przeciąga, Lech Kaczyński ma prawo się niepokoić - podkreślił Kurski. Poseł zaznaczył, że prezydent wstrzymuje listy, czeka bowiem na realizację umowy związanej z Anną Fotygą.

Robert Węgrzyn z PO obawia się jednak, że wstrzymywanie się prezydenta z wydaniem ambasadorom listów uwierzytelniających nie służy Polsce. Poseł zastanawia się w jakiej sytuacji jest ambasador, który wyjechał już na placówkę bez takich listów i jak wygląda w oczach władz państwa, w którym ma reprezentować nasz kraj.

Ryszard Kalisz z SLD z niesmakiem patrzy na relacje między prezydentem i premierem. Uważa też, że Anna Fotyga nie nadaje się na ambasadora przy ONZ. Kancelaria Prezydenta i MSZ nie komentują sytuacji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.