Facebook Google+ Twitter

Premier i Prokurator Generalny powiedzą w Sejmie o Amber Gold

Od kilku tygodni rozgrywa się na oczach Polaków dramat afery gdańskiej spółki Amber Gold. Wraz z kolejnymi informacjami z dochodzenia ABW i prokuratury - słyszymy o dramacie klientów, którzy ulokowali w firmie swoje pieniądze.

 / Fot. PAP/Piotr PędziszewskiTo doniesienie musi zaskakiwać. We środę 29 sierpnia - rozpoczyna pracę, po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, Sejm. W czwartek posłowie wysłuchają w Sejmie, informacji premiera Donalda Tuska i prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta o działaniach instytucji państwa w sprawie spółki Amber Gold. Następnie przewidziano debatę w sprawie firmy Amber Gold. Obie informacje z debatą mają potrwać 8 godzin.

Wczoraj, Prokurator Generalny, Andrzej Seremet po raz pierwszy od wybuchu afery Amber Gold, zabrał głos na konferencji prasowej. Przedstawił kalendarium wniosków Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zgłoszonych do prokuratury w sprawie gdańskiej spółki Amber Gold. Mówił, że wiele faktów świadczy "o niedoskonałości pracy prokuratury w sprawie działalności tej firmy".

Krytycznie ocenił pracę Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz za odmówienie śledztwa, a po uchyleniu tej decyzji przez sąd, umorzenie postępowania, następnie zawieszenie dochodzenia i zwlekanie z jego odwieszeniem. Ale - jak donosi tvn24.pl - prokurator prowadząca śledztwo w sprawie Amber Gold nadal pracuje.

Prokurator Seremet wskazał, iż nie ma obecnie sygnałów, żeby te nieprawidłowości wynikały z jakichkolwiek nacisków na tę prokuraturę. Jego zdaniem opóźnienia nie były wynikiem złej woli, a raczej "brakiem profesjonalnego podejścia gdańskich prokuratorów" i brakiem wyobraźni - podkreślił prokurator generalny - czytamy w serwisie decyzja.

Prokurator Andrzej Seremet zapowiedział, że zwróci się do Krajowej Rady Prokuratury (KRP) "o wyrażenie zgody na odwołanie szefa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, z powodu nienależytego wypełniania obowiązków służbowych". Według portalu money.pl - szef KRP Edward Zalewski, poinformował, że wniosek prokuratora Seremeta "może być zbadany 18 września br."

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

 APIS
  • APIS
  • 29.08.2012 22:17

a pani Jaworska to dla mnie żaden autorytet !

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie jest tak
  • nie jest tak
  • 29.08.2012 22:14

@ Panie Chorążewicz a pan jest dumny ze swoich " dzieł " co pisze ? Widać że prócz wymienionych talentów popada pan w samozachwyt . A prawda jest inna !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 APIS
  • APIS
  • 29.08.2012 21:52

Pan Chorążewicz miał układy , a na czym ta zdolność i mądrość polegała ? Bo nie kumam .

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie jest tak
  • nie jest tak
  • 29.08.2012 21:45

@ Panie Chorążewicz , przy takiej galopującej budowie 350 tys mieszkań rocznie na mieszkanie czekało się 20 lat i dłużej ? To dlaczego mieliśmy taki deficyt mieszkań ?
@ Zgadzam się z p Koźmińskim , pisze pan bajki . " normalny" człowiek po studiach nie miał szans na domek .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena Majkowska.
  • Irena Majkowska.
  • 29.08.2012 21:09

Jak zwykle p. Jaworska uczy, strofuje i uśmiech na twarz przywołuje. Makabra kobito (kurde, może to falsyfikat?)

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 29.08.2012 20:48

Pani Mario ; proszę nie wdawać się w jałowe spory. Bojówkarze próbują to z Panią zrobić. Proszę pisać swoje i zero polemiki z dzikusami; tylko z zarejestrowanymi - serdeczna rada!

Komentarz został ukrytyrozwiń

APIS.Czytaj ze zrozumieniem.Tu jest artykuł o Amber Gold.Co ma do tego Pan Kaczyński?Nikogo nie mam zamiaru o nic pytać bo umiem czytać i słyszę na uszy.Jak ktoś ma problem z czytaniem-proponuję kurs a jak z uszami-aparat słuchowy.PiS afery nie zrobił a to że jest opozycją-daje mu prawo do zadawania pytań tym co twierdzą że sprawują "rządy"Takie prawo ma opozycja na całym świecie tylko w Polsce nie ma prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
matoł z PO.
  • matoł z PO.
  • 29.08.2012 20:31

Pecz z Platformą i precz z Komuną. Won z michnikowszczyzną!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 29.08.2012 20:15

PiS BIJE w bęben [ bo nic innego nie potrafi ] i chce wciskać ,że sprawa AG to wina Tuska [ skąd my to znamy ].Ciekawa jestem jak zachowają się w stosunku do Seremeta , który sprawę miał kilkakrotnie na swoim biurku. Nie zareagował . Pisma z KNF odsyłał do podwładnych , mimo że adresatem był on. Póki co PiS na ten temat milczy bo Seremet z nadania śp LK się nie sprawdził a jego zastępcy to sami pisowcy .Moze to działanie celowe prokuratury ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 APIS
  • APIS
  • 29.08.2012 19:14

@ Pani Jaworska , niech Pani spyta prezesa , on powinien wiedzieć . Sam za publiczne pieniądze wykupił pakiet większościowy w GPC , a teść Sakiewicza drukuje książkę Maciarewicza . Jak Pani myśli , gdzie pójdą pieniądze z utargu ? Utarg z GPC idzie na konto PiS.