Facebook Google+ Twitter

Premier Indii przygotowuje się do operacji serca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 08:06

Premier Indii Manmohan Singh przechodzi dzisiaj powtórną operację serca. W okresie jego hospitalizacji funkcje szefa rządu sprawować będzie minister spraw zagranicznych Pranab Mukherjee.

Siedemdziesięciosześcioletni Manmohan Singh przechodzi powtórną operację by-passów. Według zapowiedzi lekarzy, operacja może potrwać sześć do ośmiu godzin. Okres rekonwalescencji indyjskiego premiera określany jest na sześć tygodni. W tym czasie premiera zastępować będzie szef indyjskiej dyplomacji Pranab Mukherjee.

Jeszcze do wczoraj trwały spekulacje, kto będzie pełnił funkcję szefa gabinetu. Indyjska konstytucja nie określa bowiem, który z polityków przejmuje obowiązki premiera w okresie niedyspozycji szefa rządu. W Indiach premier dysponuje szeroką władzą i to w jego rękach znajduje się kontrola nad arsenałem nuklearnym kraju.

Kłopoty zdrowotne Manmohana Singha wypadły w trudnym dla Indii okresie. Trwa napięcie w stosunkach z Pakistanem wywołane listopadowym atakiem na Bombaj, kraj przygotowuje się do wyborów powszechnych, trwają poważne niepokoje w Kaszmirze oraz w północno-wschodnich regionach kraju. Dochodzi do starć sił bezpieczeństwa z maoistami w centralnych Indiach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.