Facebook Google+ Twitter

Premier Indii z wizytą w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-23 07:54

Umowa o współpracy nuklearnej będzie zdaniem indyjskich mediów jednym z najważniejszych tematów rozmów premiera Indii z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą. Dziś rozpoczyna się wizyta Manmohana Singha w Stanach Zjednoczonych.

Indyjskie media przewidują, iż podczas spotkania w cztery oczy obaj politycy będą omawiali również możliwości współpracy w sprawie rozwiązania kryzysu w Afganistanie, stabilizacji sytuacji w Pakistanie, a także sposobów walki ze światowym terroryzmem.

Szczególnie do tej kwestii Indie przywiązują wielką wagę. Kraj ten jest bowiem narażony w dużym stopniu na zagrożenia terrorystyczne o podłożu fundamentalistycznym, a także na akty terroru będące dziełem wielu ugrupowań separatystycznych.

Część z tych ugrupowań ma swą siatkę w rożnych krajach świata i zwalczenie ich bez współpracy międzynarodowej jest trudne. Indiom zależy także na wprowadzeniu w życie umowy o współpracy indyjsko-amerykańskiej w zakresie cywilnego wykorzystania energii atomowej. Pobyt premiera Indii w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na cztery dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.