Facebook Google+ Twitter

Premier Indii żąda od Pakistanu wydania terrorystów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 18:58

Indyjskie władze chcą, by Pakistan wydał islamistów podejrzanych o terroryzm oraz o współudział w listopadowym ataku na Bombaj. Z takim żądaniem wystąpił premier Indii Manmohan Singh podczas swej wizyty w północno-wschodniej części kraju.

Premier Singh podkreślił, iż winni ataku oraz ci, którzy na terenie Pakistanu współuczestniczyli w przygotowaniu masakry, powinni zostać wydani Indiom.

Władze Pakistanu poinformowały przed kilkoma dniami, że odpowiednie działania podejmą dopiero, gdy otrzymają od Indii dokumentację, która będzie wskazywała na winę obywateli Pakistanu. Jednocześnie prezydent Pakistanu wykluczył możliwość ekstradycji podejrzanych i zapowiedział, że po ewentualnym aresztowaniu zostaną oni przekazani pakistańskiemu wymiarowi sprawiedliwości. New Delhi zapowiedziało także, iż przekaże dotychczasowe wyniki śledztwa Stanom Zjednoczonym w nadziei, iż wywrą one nacisk na Islamabad.

Indyjskie media coraz krytyczniej wypowiadają się na temat postawy Pakistanu. W programach miejscowych sieci telewizyjnych powtarza się opinia, iż Indie tracą cierpliwość.

Napięcie pomiędzy Indiami i Pakistanem, jedynymi państwami w Azji południowej posiadającymi broń jądrową, narasta od chwili listopadowego ataku na Bombaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.