Facebook Google+ Twitter

Premier Izraela chce wzmocnienia sankcji nałożonych na Iran

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-24 11:31

Premier Izraela Benjamin Netanjahu udaje się dzisiaj w czterodniową podróż do Europy. Jak piszą izraelskie media ma przekonywać premiera Wielkiej Brytanii i kanclerz Niemiec do wzmocnienia sankcji nałożonych na Iran.

Tel Awiw obawia się, że Teheran pracuje nad bomba jądrową. Irański reżim tym oskarżeniom zaprzecza.

Według rządowych źródeł, Izraelowi chodził o wprowadzenie zakazu inwestowania w Iranie oraz ubezpieczania firm z nim współpracujących. Irańskie samoloty i statki miałyby zakaz dokowania w portach na całym świecie. Dodatkowe sankcje nie ominęłyby także irańskich banków.

Benjamin Netanjahu najprawdopodobniej będzie chciał przekonać europejskich przywódców, że nałożenie sankcji zapobiegnie w przyszłości interwencji zbrojnej.

Izrael kilkakrotnie sugerował, że nie wyklucza operacji militarnej, która miałaby udaremnić irański program nuklearny. Jeden z przedstawicieli rządu stwierdził, że od czasu wyborów prezydenckich w Iranie, Zachód lepiej poznał charakter tamtejszego reżimu. Jego zdaniem, zachodnie państwa są teraz bardziej skłonne wziąć udział w działaniach mających na celu powstrzymanie programu nuklearnego.

Benjamin Netanjahu jutro w Londynie spotka się z brytyjskim premierem Gordonem Bownem oraz amerykańskim wysłannikiem na Bliski Wschód Georgem Mitchellem. W czwartek będzie rozmawiał z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.