Facebook Google+ Twitter

Premier Japonii Taro Aso przybył do USA

Szef rządu Japonii Taro Aso przybył dziś do Waszyngtonu, na rozmowy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą.

Flaga Japonii / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Flag_of_Japan.svg/800px-Flag_of_Japan.svg.pngPremier Japonii Taro Aso przebywa już w Białym Domu, gdzie odbędą się rozmowy szefa gabinetu ministrów Japonii z prezydentem USA. Japoński premier jest pierwszym zagranicznym liderem, spotykającym się z nowym amerykańskim prezydentem po inauguracji jego rządów. To spotkanie nie było wcześniej zaplanowane. Wyjazd premiera Japonii do USA ogłoszony został oficjalnie podczas wizyty w Japonii sekretarz stanu USA Hilary Clinton, która aktualnie przebywa w Azji, gdzie spotyka się z przywódcami państw mających szczególne znaczenie gospodarcze i polityczne dla polityki prowadzonej przez obecną administrację Stanów Zjednoczonych.

Oczekuje się, że podstawowymi tematami prowadzonych dziś rozmów na najwyższym szczeblu będą problemy związane z pokonywaniem światowego kryzysu finansowego oraz sytuacja w Korei Północnej, a także w Afganistanie i Pakistanie.

Źródło: http://www.interfax.ru/news.asp?id=64991

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.02.2009 10:56

Niestety, znam tę tragiczną sytuację i bezduszną, ale jakże wymowną statystykę, ponieważ moja koleżanka pracuje - jako wolontariuszka - w Sejmie, w biurze poselskim i przegląda wewnętrzne biuletyny. A posłowie, jak to "nasi reprezentanci narodu".... - w związku z kryzysem przyznali sobie bajońskie podwyżki, chyba nawet i po 1800 złotych na łebka.... Czy trzeba cokolwiek dodawać?!... D.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.02.2009 23:32

I tylko pomyśleć, że nasz Noblista... obiecywał nam drugą Japonię... Śmiech na sali.... A co mamy? Prawie 22 procentowe bezrobocie; zaś ponad 23 milionów rodaków żyje w rodzinach, w których poziom dochodów jest niższy od minimum socjalnego przyjętego za granicę niedostatku! W tej liczbie jest ponad 5 milionów dalitów, którzy wegetują na granicy wyniszczenia biologicznego. Poza tym - to dopiero początek kryzysu w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Informacja ciekawa, krótka, przystępnie przekazana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Krótko, treściwie jak zawsze ciekawie. Od początku intensywne kontakty z krajami Azji nowej administracji USA. Nigdy dotąd tak nie było, nawet niezaplanowane wizyty - więc budzi się ciekawość, co za tym stoi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczy amerykańskiej administracji wyraźnie, z uwagą skierowane na Azję.
Dobrze to dla nas, czy źle? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.