Facebook Google+ Twitter

Premier Kanady mieszka w ruderze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-07 11:04

Premierowi Kanady, Stephenowi Harperowi, grozi tymczasowa wyprowadzka z oficjalnej rezydencji w Ottawie. Zdaniem specjalistów, dom wymaga kapitalnego remontu i jest niebezpieczny dla mieszkańców.

W rezydencji premiera trzeba wymienić okna, klimatyzację oraz instalacje elektryczną i kanalizacyjną - wynika z raportu Kontrolera Generalnego. Według Sheili Fraser, konieczne jest też usunięcie niebezpiecznych materiałów, które znajdują się w ścianach.

Jej zdaniem, budynek stwarza niebezpieczeństwo dla premiera i jego rodziny, nie ma w nim bowiem spryskiwaczy przeciwpożarowych. Nieszczelne okna powodują natomiast utratę ciepła, a w konsekwencji wzrost kosztów ogrzewania. Jak twierdzi Kontroler Generalny, remont kosztowałby 10 milionów dolarów i trwał ponad rok.

Rzeczniczka prasowa premiera oświadczyła jednak, że Stephen Harper nie zamierza się wyprowadzić z oficjalnej siedziby do czasu najbliższych wyborów. "Premier i jego rodzina uważają obecne miejsce zamieszkania za zupełnie zadowalające i nie widzą powodu do remontu kapitalnego" - powiedziała rzeczniczka.

Rezydencja premiera Kanady stoi nad brzegiem rzeki Ottawa. Zbudowany w XIX wieku dom ma trzy piętra i 34 pokoje. Od 50 lat nie było w nim żadnych remontów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.