Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6003 miejsce

Premier kłamał, opozycja miała rację? Cimoszewicz nie zaprzecza

"Okazuje się, że nie będziemy siedzieli przy jednym stole i nie będziemy przy eurolandzie, a premier Tusk mówi [o tym - przyp. red.] z uśmiechem dziecka - czasami tak jest, że przegrywamy" - powiedziała w rozmowie z Włodzimierzem Cimoszewiczem Monika Olejnik.

Co miała na myśli dziennikarka? Otóż "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do dokumentu UE, z którego jasno wynika, że Polska zgłaszająca akces do unii fiskalnej, nie będzie mogła brać udziału w jej szczytach. Dlaczego? Ponieważ nie należy do strefy euro.

Olejnik powiedziała, że z tego punktu widzenia opozycja miała rację. Cimoszewicz nie zaprzeczył. Dodał jednak, że raczej jest to wynikiem przypadku spowodowanego odruchowym sprzeciwem wobec UE.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński jakiś czas temu mówił, że Polska zamiast być przy stole będzie w karcie dań. Słowa prezesa PiS cytowało TVN24.

Cimoszewicz powiedział również, że z perspektywy czasu, to co mówił premier o osiągnięciach w tej sprawie nie jest zgodne z faktami. Premier kłamał?


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Antyleming
  • Antyleming
  • 13.01.2012 19:23

A kiedy Tusk mówił prawdę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
  • syn tego Narodu
  • 13.01.2012 17:16

do ciebie - wielgus Dzisiaj 15:43
gdy czytam
"co ty jarasz", "idź się leczyć"", "do szkoły", "znowu odstawiłeś tabletki" itp
to wiem, że mamy do czynienia z goowniarzem.
goowniarzom zaleca się przyjść z kimś dorosłym, np mamą,

ZATEM SYNEK IDŹ PO MAMĘ.
MOŻE ONA PODA PRZYKŁADY RZEKOMYCH bzdur.
MOŻE TWOJA MAMA POKAŻE, ŻE NIE JESTEŚ TAKI GŁUPI

Komentarz został ukrytyrozwiń
wielgus
  • wielgus
  • 13.01.2012 15:43

myNaród, co ty jarasz, pewnie razem z kaczką siedzicie u rydza na przyjęciu trawę przypalacie.
Co ty za bzdury wypisujesz

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 13.01.2012 04:11

to że tuska Zachód olewa to normalka.

Wystarczą parę uścisków dłoni, parę klepnięć w ramię,
mała nagroda w postaci dyplomu fundacji im. Karola Wielkiego sugerująca wielkość tuska.
Tu puszczone oczko, tam wzniesiony na jego cześć toast (to przecież nic nie kosztuje)
i tym sposobem tusk znalazł się w karcie dań jako (wg Merkel) STAMMESSEN.
TUSK PEWNIE MYŚLI O SOBIE, ŻE JEST BARDZO PRACOWITY I PRZEBIEGŁY
i te liczne urlopy to mu się należą jak psu micha.
NATOMIAST Zachód postrzega tuska jako lenia stale przebywającego na wycieczkach lub na urlopie.
A w razie potrzeby
bez przerywania urlopu "zajmuje stanowisko" czyli bl,bl,pieru,pierdu,
lub na chwilę przerywa urlop, wpada do kraju aby coś podpisać, aby komuś dokopać
i wraca wypoczywać
A pamiętacie przenosiny Tuska do sejmu?
Był chleb, była sól, były orkiestry dęte. Zachwytom w GW i TVN nie było końca.
Wielu myślało, że dzień przenosin będzie dniem wolnym od pracy
i jednocześnie Najważniejszym Świętem Narodowym

ALE JAJA

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 12.01.2012 20:39

to było do przewidzenia.Tusk po raz kolejny dał się wykiwać a cenę zapłaci Polski podatnik.Angole mieli rację że nie chcą dokładać do francuskich i niemieckich banków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
v
  • v
  • 12.01.2012 20:16

zobaczymy czy wytną levego

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 12.01.2012 20:14

nietaktem jest również dawanie szychlinskiej "kciuka w glebę"
a tych glebowych nietaktów jest z 5x więcej niż tych taktów "do góry"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ninka
  • Ninka
  • 12.01.2012 20:06

@ Szychlińska - mimo wszystko jesteś Cielęcina !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 12.01.2012 20:00

@ ninka , Szychlińska nie potrzebuje adwokatów, Koźmiński to żaden dyskutant - jego tylko obśmiać .Wcinanie się w posty adresowane do kogoś innego to nietakt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
  • ad rem
  • 12.01.2012 19:56

Nie będziemy siedzieli w eurolandzie przez Wielką Brytanię , która odmówiła pomocy strefie euro . Polska nie jest w strefie euro i Unii nie wypada zaprosić polskich polityków a angielskich nie. ..............Tusk nie kłamał panie Kowalski ...........tytuł artykułu prowokujący , niesprawiedliwy.