Facebook Google+ Twitter

Premier Krymu uspokaja: Wszystko zgodnie z prawem, a Putin chce użyć siły

Premier Autonomicznej Republiki Krymu Siergiej Aksjonow przyznał, że najważniejsze obiekty na Krymie chronią teraz żołnierze stacjonującej tu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Prezydent Putin wystąpił z wnioskiem do Rady Federacji o użycie wojsk rosyjskich na Ukrainie.

 / Fot. PAP/EPAAktualizacja 15.20:
Służby prasowe Kremla podały, że Prezydent Władimir Putin zwrócił się do Rady Federacji z wnioskiem o użycie rosyjskich wojsk na Ukrainie w związku z nadzwyczajną sytuacją w tym kraju, zagrożeniem życia obywateli Federacji Rosyjskiej i członków sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej w Autonomicznej Republice Krymu.

15.30
Okręty morskiej służby granicznej Ukrainy zostały postawione w stan gotowości bojowej i wychodzą w morze - oświadczył w sobotę przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Serhij Astachow. Dodał, że uzbrojeni ludzie zaatakowali oddział straży granicznej.


Wcześniej jak podawał TVN24 Agencja Reutera, powołując się na rosyjską agencję Ria Novosti, potwierdziły wersję wydarzeń, przekazaną przez premiera Krymu. „Sytuacja jest pod kontrolą. Nawiązaliśmy współpracę z Flotą Czarnomorską co do ochrony obiektów ważnych dla życia Autonomii. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, MSW, prokuratura pracują normalnie - powiedział premier Aksjonow.

Aksjonow zagwarantował bezpieczeństwo także krymskim Tatarom i zapewnił, że wszystko to, co dzieje się na Krymie, jest zgodne z prawem.

W Symferopolu siedziba parlamentu oraz gmach rządu ochraniane są przez nieoznakowanych, uzbrojonych w karabiny maszynowe ludzi. Dziś wiadomo już, że są to żołnierze Floty Czarnomorskiej, którzy pojawili się tam w czwartek po manifestacji krymskich Tatarów oraz zwolenników nowych ukraińskich władz w Kijowie. Oficjalny cel ich obecności w najważniejszych obiektach Autonomicznej Republiki Krymu to "niedopuszczenie na Krym ekstremistów i banderowców z Majdanu Niepodległości w Kijowie".
Krym prosi o pomoc Putina

Dziś rano premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zażądał od Rosji natychmiastowego wycofania żołnierzy Floty Czarnomorskiej do jej stałych baz i zakończenia prowokacji. Zapewnił też, że Ukraina nie da się wciągnąć w żadną wojskową konfrontację i dopuszcza tylko rozwiązania pokojowe. Niemniej jednak, jak informują służby, okręty ochrony granicy morskiej państwowej służby pogranicza Ukrainy zostały postawione w stan gotowości bojowej i wychodzą w morze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.03.2014 23:22

Komorowski: "Polska może czuć się zagrożona".

...i dlatego, bo "Polska czuje się zagrożona" wesprzemy Ukrainę w wojnie, która lada chwila wybuchnie. Chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Andrzej za uznanie, jednak to co pokazałeś przed ostatnim banem dalece wykracza poza moje możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu - gdy kończą się argumenty, zaczynają się osobiste wycieczki :) Porównywanie rozmówcy, który ma odmienne zdanie, do głupca świadczy tylko o pani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śp. Lech Kaczyński już w 2008 roku zdefiniował prawdziwe intencje Rosji powiedział :Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku
Poznać ....po śmiechu jego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Elżbieta Szychlińska

Pani rzeczywiście nic nie rozumie, podobnie jak Pani guru Tusk, który twierdzi, że prędzej wylądują na ziemi kosmici niż Putin miałby wywołać wojnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu Tusk się w to miesza? Czemu zawsze musi się mieszać, z tego mogą być jeszcze niezłe kłopoty. Dzisiejsze wystąpienie DT, biorąc pod uwagę rosyjski sposób działania w polityce zagranicznej może za kawałek zostać zinterpretowane jako nawoływanie do wojny. Zamiast siedzieć cicho, deklarować absolutną neutralność i ewentualnie pomoc dla wszystkich uchodźców on mówi o nie tolerowaniu czegoś. Troche za mały pikuś z niego jest żeby stawać jako partner w dyskusji z Putinem. Moim zdaniem czysta głupota postępowanie polskich władz. W 1939 też mieliśmy traktaty i gwarancje zachodu. Jak je wypełniali nie trzeba przypominać. UE to jeszcze nie całość, nie ma własnej armii i ciekawe kogo wyśle nam na pomoc na w razie ewentualnej agresji. NATO? Zobaczymy. Moim zdaniem pan Tusk o wiele za dużo sobie wyobraża ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boki zrywać pani Elu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Konopka ,ponieważ wywołał pan moje nazwisko odpowiadam panu ...więcej dyplomacji mniej agresji .
Parlamentarzyści PiS byli na Krymie . Co załatwili ?
Tusk nigdy " nie spał ". Tusk wraz z Unią Europejską działają ws Ukrainy zgodnie z prawem międzynarodowym .Tupanie nóżkami i powtarzanie i kierowanie się uprzedzeniami prowadzi donikąd .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Analogie rzeczywiście same cisną się przed oczy: olimpiada w Monachium i olimpiada w Soczi, surowe wyroki dla kryminalistów winnych najcięższych przestępstw w Trzeciej Rzeszy i w FR, prześladowania mniejszości żydowskiej tu i jej rozkwit tam, homoseksualiści martwi albo za drutami u Hitlera i co nieco przyhamowani u Putina, braki w zaopatrzeniu w żywność w państwie Hitlera oraz uginające się półki i stosunkowo bezbolesny przebieg kryzysu u Putina... Mam jeszcze wyliczać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.