56915 miejsce

Premier League: Arsenal 3:0 Aston Villa. Pewny Szczęsny!

Arsenal Londyn w meczu 30. kolejki Premier League pewnie pokonał Aston Villę 3:0. "Kanonierzy" po wygranej, przy jednoczesnym remisie Tottenhamu z Chelsea, umocnili się na 3. miejscu w tabeli. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

Sonda

Na którym miejscu Arsenal Londyn zakończy tegoroczne rozgrywki angielskiej Premier League?

"Kanonierzy", którzy mają ostatnio fantastyczną passę, podejmowali nieobliczalny zespół z Birmingham. Podopieczni Arsene'a Wengera wygrywali w ostatnich miesiącach mecz za meczem i dzięki temu zajmują trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Emirates Stadium chcąc powiększyć przewagę nad czwartym Tottenhamem, musiał pokonać Aston Villę.

/ Fot. EPA/KERIM OKTENOd poczatku meczu do ataków ruszyli gospodarze. I już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy to Arsenal przeprowadził ładna kombinacyjna akcję, po której na bramkę Givena strzelał Walcott. Golkiper gości wybił jednak piłkę wprost pod nogi Sagny, który fatalnie skiksował. Kolejne minuty to wielka przewaga "Kanonierów". W 16. minucie Gervinho "zakręcił" rywalami i podał w pole karne do Gibbsa, a ten płaskim strzałem pokonał bezradnego Givena, otwierając wynik spotkania. Pięć minut później mogło być 2:0. Świetnie z piłką w pole karne po podaniu Vermaelena wszedł Walcott, ale w ostatniej chwili futbolówkę zdołał mu skutecznym wślizgiem wybić Warnock.

Kolejna kontra londyńczyków zakończyła się wreszcie sukcesem. Świetnie na pole karne wrzucił Song, a tam piłkę przyjął Walcott i pewnie trafił do bramki. W 40. minucie powinien paść kolejny gol dla gospodarzy. Po raz kolejny, prostopadłe tym razem, podanie do Van Persiego zagrał Song. Holender "przełożył sobie" piłkę na prawą nogę i strzelił nad leżącym już Givenem. Do końca pierwszej odsłony, mimo dominacji "Kanonierów", wynik nie uległ zmianie.