Premier League. Arsenal Londyn rozniósł Newcastle 7:3. Wideo

Po ekscytującym meczu 20. kolejki Premier League, Arsenal Londyn pokonał u siebie Newcastle 7:3. Cały mecz w bramce Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny.

Theo Walcott / Fot. Ronnie Macdonald/WikipediaKibice angielskiej Premier League nie mogą w ostatnim czasie narzekać na poziom spotkań. Niedawno Chelsea Londyn rozgromiła Aston Villę 8:0, w sobotę natomiast, hokejowym rezultatem zakończyło się spotkanie na Emirates Stadium w Londynie. Piłkarze Arsenalu Londyn są ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z Reading (2:5) oraz Wigan (0:1), teraz pokonali Newcastle (7:3). Wojciech Szczęsny rozegrał cały mecz w bramce, niestety zmuszony był trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki.

Początek spotkania nie zapowiadał zbyt wielkich emocji w tym meczu. Co prawda już w pierwszej minucie strzelał Oxlade-Chamberlain, jednak strzał pozostawiał wiele do życzenia. Przez kolejne minuty na boisku nie działo się zbyt dużo. Arsenal starał się narzucić przeciwnikom swój rytm gry. Gracze gości jednak umiejętnie się bronili.

W 20. minucie gospodarze zdobywają pierwszego gola. Jego strzelcem okazał się Theo Walcott. Po bardzo dobrym podaniu Podolskiego do Walcotta, napastnik gospodarzy wewnętrzną częścią stopy pokonuje Krula. Szesnaście minut później powinno być 2:0. Znów świetne zagranie Podolskiego do Walcotta, jednak tym razem Krul interweniuje skutecznie.

W 44. minucie Demba Ba strzela bramkę na 1:1 z rzutu wolnego. Wojciecha Szczęsnego usprawiedliwia fakt, że piłka zmieniła tor lotu po odbiciu się do Wilshere'a. Do końca pierwszej połowy nie działo się już zbyt wiele. Do przerwy zatem remis 1:1.

Taką drugą połowę jaką zafundowali kibicom piłkarze obu drużyn, chcieliby oglądać fani piłki nożnej na całym świecie. Ostre strzelanie rozpoczęło się w 50. minucie. Pierwszego gola w sezonie zdobył Oxlade-Chamberlain. Anglik strzelił po ziemi między dwoma obrońcami Newcastle. Piłka po drodze kilka razy odbiła się od murawy i wpadła do siatki obok bezradnego Krula. Dziewięć minut później było już 2:2. Bramkę dla gości strzela Marveaux. Obertan świetnym podaniem znalazł zupełnie niepilnowanego Marveaux'a, a ten pewnie pokonał Szczęsnego.

W 64. minucie piłkarze Arsenalu strzelają trzeciego gola. Bramkę zdobywa Podolski, który po podaniu Wilshere'a na raty pokonuje Krula. Goście odpowiadają pięć minut później. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Demba Ba, który wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu w tej sytuacji.

Piłkarze gości z remisu cieszyli się zaledwie trzy minuty. Podolski podaje do Gibbsa, ten oddaje do Walcotta. Młody Anglik obraca się z piłką i świetnym uderzeniem pokonuje Krula. Jak się okazało nie był to koniec emocji na Emirates Stadium.

W 83. minucie po podaniu Walcotta, bramkę na 5:3 głową strzela Francuz Oliver Giroud. Ten sam piłkarz wpisuje się na listę strzelców w 87. minucie. Francuski snajper, po podaniu Walcotta poradził sobie z dwójką obrońców Newcastle i z ostrego kąta zdobywa gola.

W końcówce spotkania hat-tricka kompletuje Theo Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji z Gibbsem, pokonuje Krula. Po fantastycznym meczu Arsenal Londyn pokonuje Newcastle 7:3.